Každý má někdy Den blbec, říká Česká asociace pojišťoven


			Každý má někdy Den blbec, říká Česká asociace pojišťoven
19.9.2016 Produkty

Česká asociace pojišťoven spouští novou kampaň Den blbec na podporu pojištění odpovědnosti. V první zprávě představuje výsledky ankety popisující kolikrát do roka mají lidé tzv. Den blbec. 

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven (ČAP) má jen jeden člověk ze sta takové štěstí, že se mu smolné dny zcela vyhýbají. Naproti tomu téměř polovina lidí (49 %) zažívá den, který by nazvalo Den blbec, dva až třikrát do roka. Více jak čtvrtina (27 %) z nás jej má zhruba každý měsíc a 7 % se s ním potýká aspoň jednou týdně. Více než polovině lidí se v takový den nic nedaří, všechno jim padá z rukou a rozbijí, na co přijdou. Novou kampaní Každý má někdy Den blbec chce ČAP upozornit na fakt, že malé či větší katastrofy, jsou běžnou součástí našich životů, ale nemusí s sebou přinášet nepříjemné dopady na naše peněženky. Jejich následky řeší pojištění odpovědnosti za škody. V současné době ho má však sjednáno jen třetina populace. Praktické informace i kuriózní příběhy ze života přináší ČAP na www.denblbec.info. Na těchto stránkách je rovněž možné se o své příběhy podělit.   

Podle průzkumu každý druhý z nás už někdy z neopatrnosti způsobil škodu druhému nebo poškodil něčí majetek. Nejčastěji jde o vodovodní škody (vytopení sousedů, poškození majetku), se kterými má zkušenost 30 % Čechů. Rizikovou skupinou jsou také děti. Až 30 % rodičů už někdy řešilo škodu, kterou jejich dítě způsobilo. A pak tu máme domácí mazlíčky. Více než 17 % jejich majitelů, neslo odpovědnost za škodu, kterou způsobilo jejich zvířátko. „Škody na majetku mohou stát viníka pár stokorun, ale mohou se vyšplhat i do tisíců až desítek tisíců. Když však jde o zdraví, pak jsme na statisících či miliónech. Říkáte si, že tohle už je přehnané? Vůbec ne. Ukázkovým příkladem je sport. Někoho srazíte na lyžích nebo na in-line bruslích. Bolestné, ušlá mzda, náklady na pobyt v nemocnici, na rehabilitaci, v horším případě trvalé následky. Zde jsou pak náklady velmi vysoké,“ říká Marcela Kotyrová, manažerka vzdělávání a komunikace České asociace pojišťoven.

den_blbec_2016

Statistiky ČAP ukazují, že lidé mají poměrně slušné povědomí o existenci pojištění odpovědnosti. Sjednáno jej však má pouze třetina populace. Dvě třetiny stále spoléhají na malou pravděpodobnost škody. Pojištění občanské odpovědnosti je vnímáno jako okrajová pojistka, bez znalosti rozsahu krytí a finančních limitů. „Za pojištění odpovědnosti za škody klienti ročně zaplatí částku v řádu stokorun. Jeho efekt přitom v případě škodní události může být k nezaplacení,“ vysvětluje Marcela Kotyrová.

Pojištění poskytuje ochranu pro případ újmy způsobené při činnostech běžných v občanském životě, zejména v provozu domácnosti, při činnostech spojených s rekreací a zábavou, při provozování rekreačních sportů či chovu domácích a drobných hospodářských zvířat. Je-li sjednáno jako připojištění k pojištění domácnosti, pak se vztahuje i na další osoby, které pojištěnou domácnost obývají, tzn. na manžela nebo manželku, děti a dokonce i na domácí zvířata. Sjednat je lze i samostatně.

Den_blbec_2016_2

Zdroj: ČAP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články