Vyšel nový pojistně teoretický bulletin od ČAP


			Vyšel nový pojistně teoretický bulletin od ČAP
25.1.2016 Spektrum

Pojistně teoretický bulletin Pojistné rozpravy přichází už se svým 33. číslem a jako obvykle budou pravidelní čtenáři jistě spokojeni s připravenou nabídkou článků. Podařilo se totiž zajistit renomované autory a širokou škálu odborných témat.

Aktuální vydání Pojistných rozprav čtenářům přináší popis aktuálního vývoje regulace pojišťovnictví v EU z pera JUDr. Jany Herboczkové z Ministerstva financí. Prof. Ing. Jaroslav Daňhel, CSc. a jeho kolegyně prof. Ing. Eva Ducháčková, CSc. v dalším článku popisují současné pojišťovnictví – podle nich se český pojistný trh (ne)vrací na cestu efektivnosti.

Další renomovaný autor Pojistných rozprav Ing. Jaroslav Mesršmíd, CSc., MBA přináší informace o tom, že směrnice o distribuci pojištění je ve finále. V této chvíli – konec prosince 2015 – zbývá schválit návrh směrnice na plénu Rady a zveřejnit jej ve Věstníku EU, což by mohlo nastat v lednu – únoru 2016. Z dalších příspěvků uveďme ještě článek specialisty na pojišťovnictví Drahomíra Kubáně, jenž svůj článek nazval Funkce kontroly zajišťování shody s předpisy v novele zákona o pojišťovnictví a Solventnosti II.

Nový bulletin je možné zakoupit zde za cenu 250 Kč (bez DPH).

Zdroj: ČAP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články