Pojistný trh určí nebezpečí povodně v inovovaném řešení od Intermap Technologies


			Pojistný trh určí nebezpečí povodně v inovovaném řešení od Intermap Technologies
28.2.2023 Produkty, Pojistný trh

Pojistný trh v ČR začne v roce 2023 používat inovované řešení pro kvantifikaci nebezpečí povodně od společnosti Intermap Technologies. Které pojišťovny budou tento nástroj využívat?

Evropské zastoupení kanadsko-americké společnosti Intermap Technologies se sídlem v Praze dodá v roce 2023 své inovované řešení pro kvantifikaci nebezpečí povodně těmto společnostem: Allianz pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, MAXIMA pojišťovna, Slavia pojišťovna a UNIQA pojišťovna

Inovace s sebou nese modernizaci SW, uživatelského rozhraní aplikace Aquarius RMA a RMA webových služeb včetně aplikačního programového vybavení. Intermap přichází též s novými analytickými funkcemi/nástroji, které reflektuji potřeby trhu tak jak je společnost vnímá během diskusí s klíčovými zástupci pojišťoven a zajišťoven. V neposlední řadě se jedná o novou generaci datových sad/podkladů, zejména kompletně nově namodelované mapy nebezpečí říční a přívalové povodně, podkladové mapy a adresní, parcelní a polygonové databáze, tedy datové sady, které jsou nedílnou součástí řešení a nad nimiž probíhá samotná kvantifikace rizik. Celá řada novinek se týká i nových způsobů využití řešení v systémech pojišťoven či zajišťoven. Tady stojí za zmínku optimalizace řešení pro použití na mobilních zařízeních a rozšíření o nasazení s využitím technickoprovozního modelu v cloudu, hybridně či on-premise.

Pojistný trh bude řešit nebezpečí povodně za pomoci Intermap Technologies 1


Mohlo by vás zajímat: ČAP: Češi se bojí nesoběstačnosti, přesto se na ni nepřipravují


Zasazujeme se o to, aby pojistný trh disponoval moderními nástroji a přesnými datovými podklady, které umožňují pojistitelům optimalizovat rozhodovací procesy a významně snižovat rizika plynoucí ze změny klimatu. Právě klimatická změna je pro pojistitele klíčovým faktorem rizikovějšího a složitějšího majetkového portfolia. Riziko povodní si mohou samozřejmě ověřit i sami klienti a mít tak jasný přehled o rizikovosti své nemovitosti,“ vysvětluje Jan Matoušek, výkonný ředitel České asociace pojišťoven. Česká asociace pojišťoven od 1. února 2023 nově nabízí uživatelům, v rámci modernizace Povodňového portálu ČAP komplexní informace o nemovitostech, včetně informací o povodňovém riziku, a to na základě stejných map nebezpečí povodně od Intermapu, které používají pojišťovny.


Mohlo by vás zajímat: Jak funguje turecký pojišťovací pool pro případ katastrof?


Nová generace map povodňového nebezpečí v České republice od společnosti Intermap poskytne Allianz pojišťovně konzistentní přístup během celého životního cyklu pojistné smlouvy, od upisování až po zajištění a likvidaci pojistných událostí," řekl Karel Pilař, vedoucí oddělení produktů korporátního pojištění Allianz pojišťovny.

Více analytických vrstev povodňového nebezpečí je užitečných pro firemní upisování, rizikový inženýring a zajištění a jednotná mapa rozsahu povodní poskytuje jednoduchou informaci ve stylu semaforu pro retailové a SME majetkové pojištění," uvedla Kateřina Kotová, manažerka zajištění z Generali České pojišťovny a dodává: „Český pojistný trh může využívat shodné informace o povodňovém nebezpečí pro upisování."


Mohlo by vás zajímat: AČPM bojuje za makléře v Bruselu. Omezení provizí je špatné rozhodnutí!


Spolupráce se společností Intermap nám umožňuje posunout se na další úroveň v oblasti digitalizace a řízení rizik," vysvětluje Lukáš Elstner, vedoucí vývoje produktů z MAXIMA pojišťovny a doplňuje: „Nově dostupné funkce nám poskytují technologické nástroje pro přesnější upisování a vývoj produktů na míru."

Nejnovější povodňové mapy Intermap nám umožňují efektivně pracovat s naším portfoliem, přesněji mapovat povodňovou expozici a upisovat kvalitní majetkové pojištění," uvedl Vladimír John, vedoucí oddělení firemní klientely a rozvoje obchodu CZE & SVK z UNIQA pojišťovny.


Mohlo by vás zajímat: Lukáš Kovanda: Jak reformovat důchody?


„Český pojistný trh je našim referenčním trhem. Působíme prakticky ve všech pojišťovnách, které jsou součástí nadnárodních pojistných skupin působících v širším regionu střední a východní Evropy. Naše pozice na českém trhu je výsledkem více než 20letého působení vysoce kvalifikovaného a odborného týmu, který problematikou vývoje grafických informačních systémů, analytických a datových komponent řešení pro kvantifikace rizika povodně a dalších rizik žije," sdělil Richard Šálek, obchodní ředitel společnosti Intermap Technologies pro střední a východní Evropu, a dále doplnil: „Naše řešení bylo podrobeno auditu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Závěrem tohoto auditu, který byl prezentován celému pojistnému trhu bylo, že způsob modelování povodňových rizik je koncepčně vhodný, modelovací systém poskytuje relevantní výsledky, systém je průběžně aktualizovaný, má potenciál pro další využívání i v budoucnu a systém vyhovuje rámcům řešení požadovaných pojistným trhem. Provedený audit nám současně poskytl několik významných doporučení, které jsme reflektovali v inovovaném řešení.“


Mohlo by vás zajímat: Nové pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (část 3.): ČKP potřebuje změnu


Intermap Technologies

Evropské zastoupení kanadsko-americké společnosti Intermap Technologies se sídlem v Praze je osvědčeným poskytovatelem pojistných a zajistných řešení v celé střední a východní Evropě. Produkty a služby společnosti Intermap pro oblast pojišťovnictví a zajištění zahrnují softwarové aplikace, analytiku a data pro hodnocení pojistných rizik. Společnost nabízí on-premise a cloudové řešení pro kvantifikaci nebezpečí říčních a přívalových povodní, požárů, sesuvů půdy a zemětřesení. Společnost Intermap rovněž nabízí analytické služby v oblasti zajištění, včetně hromadného geokódování a čištění adres/parcel, akumulace, analýzy portfolia a modelování přírodních katastrof a pravděpodobných maximálních ztrát.

Další informace naleznete ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články