SCOR: Celkový účet za hurikány je 95 miliard dolarů


			SCOR: Celkový účet za hurikány je 95 miliard dolarů

Francouzská zajišťovna SCOR provedla kvalifikovaný odhad škod za hurikány Harvey, Irma a Maria i za zemětřesení v Mexiku. Dospěla k částce 95 mld. USD pojištěných škod. Samotná zajišťovna SCOR z toho vychází vcelku dobře. Ve třetím čtvrtletí 2017 počítá s plněním z titulu přírodních katastrof ve výši 430 mil. USD bez retrocesí a daní.

Kvalifikovaný odhad SCOR  je založen na analýze rizik, jimž je skupina SCOR vystavena, na akceptaci některých pojištěných škod a na předběžných informacích. Zajišťovna SCOR použila i nástroje pro sofistikované zpracování dat a modelování. Vzhledem k nejisté datové základně však upozornila, že může ještě dojít k upřesnění její prognózy.

Přes utrpěné škody zůstane solventnostní pozice zajišťovny SCOR silná a bude se nacházet v horní části optimálního solventnostního rozpětí. Její politika v oblasti dividend zůstane nedotčena a dále bude probíhat program odkupu akcií.


Mohlo by vás zajímat: Hurikán Harvey řádí. Odhadovaná škoda astronomických 2,2 bilionu korun


Zajišťovna SCOR též potvrdila, že budou nadále platné její cíle obsažené v příslušném strategickém plánu schváleném představenstvem společnosti dne 26. 7. 2016.Tento plán nese název „vize v akci“ a je šestým strategickým plánem SCOR pod předsednictvím celoevropsky známého manažera Denise Kesslera. Realizace předchozího tříletého strategického plánu s názvem „optimální dynamika“ byla úspěšná, neboť se podařilo splnit všechny stanovené cíle. Experti na problematiku zajištění nepředpokládají, že by výše zmíněné škody SCOR z titulu přírodních katastrof mohly nějak ovlivnit její rating. 

Tato francouzská zajišťovna totiž v prvním pololetí 2017 docílila čistý zisk ve výši 292 mil. eur. SCOR je v rozmachu, hodlá rozšířit svoji pozici na zajišťovacím trhu a více konkurovat německým zajišťovnám. Před několika měsíci přikoupila společnost MutRé s tím, že tento obchod bude finalizován v roce 2018.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články