Zkrachovala cestovní kancelář Boš. Klienty vyplatí Slavia pojišťovna


			Zkrachovala cestovní kancelář Boš. Klienty vyplatí Slavia pojišťovna
29.6.2016 Škody

Ostravská cestovní kancelář Boš v lednu ukončila provoz a nechala za sebou poškozené klienty, kteří neodjeli na zaplacené zájezdy. Své peníze nyní chtějí po pojišťovně Slavia.

CK Boš ještě nepodala žádost o vlastní insolvenci. V lednu, kdy byla odhalena její finanční situace, přestala komunikovat s pojišťovnou i s jejími klienty. Vzhledem k výši dluhů, kterými je cestovní kancelář Boš zatížena, uzavření její pobočky a nemožnosti navázat kontakt s jejími majiteli, je její úpadek neodvratitelný.

V současnosti evidujeme celkem 12 klientů, kteří se nám přihlásili s požadavkem na náhradu škody v souvislosti s krachem CK Boš. Výše náhrady škody na jednoho klienta se pohybují v řádu desítek tisíc korun,“ sdělil serveru E15.cz mluvčí Slavie Jakub Koutek.

CK Boš měla u Slavie uzavřenou pojistku proti úpadku s platností do letošního 21. ledna. Na odškodnění tak mají nárok zákazníci, kteří si objednali a zaplatili zájezd před tímto datem. Podle Koutka mají poškození klienti šestiměsíční lhůtu na uplatnění svých požadavků. „Vzhledem k tomu, že pojištění CK Boš skončilo v lednu 2016, očekáváme přihlášení dalších nároků ještě během července,“ doplnil mluvčí. Podle něj zahájení insolvenčního řízení není v tomto případě podmínkou nutnou pro vypořádání s klienty, takže ti se svých peněz zřejmě dočkají.

Zatím sice nebyly splněny všechny formální náležitost krachu, ale i tak se současná situace kolem cestovky dá za bankrot považovat,“ míní místopředseda spolku Krachy cestovek Rudolf Marek.

Ministerstvo pro místní rozvoj sdělilo, že CK Boš v dubnu zaniklo živnostenské oprávnění na provozování cestovní kanceláře. 

CK Boš je již třetí cestovní kanceláří, která letos zkrachovala

Zdroj: E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články