Spekulace médií: Plánuje německá Allianz zrušit 20 % míst?


			Spekulace médií: Plánuje německá Allianz zrušit 20 % míst?
10.8.2018 Pojistný trh, Spektrum

Německý časopis Manager Magazin zveřejnil informaci, že pojišťovna Allianz by měla v Německu zrušit minimálně 5 000 z 29 000 pracovních míst. Důvodem prý jsou vysoké náklady v pojištění majetku. Dementi z mnichovské centrály na sebe nedalo dlouho čekat, nicméně spekulace se začala šířit pojistným trhem.

Zmíněný časopis se opíral o neoficiální informace z podnikových kruhů, podle nichž šéf Allianz Německo Klaus Peter Röhler chce krácení pracovních míst prosadit na základě „dobrovolných“ ujednání, tj. mimo oficiální program restrukturalizace.

Na přímý dotaz portálu Versicherungswirtschaftheute, zda jsou výše uvedené „pověsti“ pravdivé, Allianz odpověděla: „Allianz Německo nemá žádný cílový program, který by vycházel ze zveřejněných čísel. Údaj o 5000 ohrožených pozicích nemá v ničem oporu.“


Mohlo by vás zajímat: Soňa Schwarzová: Se zaměstnanci musíme pracovat jako s klienty


Podle portálu Versicherungswirtschaftheute nyní existují tři možnosti, jak spekulace vznikla. Někdo z  pojišťovny cíleně vypustil falešné informace, aby zdiskreditoval vedení společnosti. Druhou možností je, že informace je v zásadě správná, tj. Allianz uvažuje o snížení počtu pracovních míst, ale nesprávný je výše uvedený rozsah redukce, přičemž Allianz nyní nechce skutečná čísla zveřejnit. A třetí možností je, že si časopis Manager Magazin tuto informaci zcela vymyslel, což je vzhledem k jeho zaměření a renomé sotva představitelné.

Ať už je tato spekulace pravdivá, nebo není, je obecně z toho případu možné vyvodit, že otázka zaměstnanosti v pojišťovnictví, resp. redukce pracovních míst, například z důvodu rychlého nástupu robotizace, je v popředí zájmu sdělovacích prostředků a veřejnosti.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články