Dušan Quis: Allianz respektuje potřeby a zájmy klientů


			Dušan Quis: Allianz respektuje potřeby a zájmy klientů
12.7.2018 Spektrum

Změna v čele české Allianz pojišťovny překvapila celý pojistný trh. Novým předsedou představenstva se místo Jakuba Strnada stal Dušan Quis, který v té době působil jako obchodní ředitel Allianz Slovenské pojišťovny. Zeptali jsme se, s jakými vizemi Dušan Quis do Prahy přichází.

Jaké jsou vaše hlavní cíle, se kterými nastupujete na pozici předsedy představenstva Allianz pojišťovny?

Mým hlavním cílem je pokračovat v budování silné pozice a skvělého jména Allianz pojišťovny na českém trhu prostřednictvím poskytování špičkových služeb stávajícím i budoucím klientům. Digitalizace, efektivita procesů a jasné a pochopitelné produkty pro klienty budou i nadále naší prioritou.

Jaká je vaše vize týkající se dalšího fungování společnosti?

Tak zatím nejsme na českém trhu největší pojišťovnou, ale na pomyslném stupínku vítězů pevně stojíme a věříme, že když budeme tou nejlepší pojišťovnou pro klienty, tak je cesta k vrcholu otevřená. Mým osobním cílem pak bude, abychom si všichni v Allianz, jak zaměstnanci, tak naši obchodníci tuto cestu k vrcholu nejen poctivě odpracovali, ale abychom ji pro naše klienty i pro nás osobně učinili zajímavou a objevnou.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Co červen dal


V jaké „formě“ se pojišťovna podle vašeho názoru aktuálně nachází?

Allianz je v České republice ve špičkové kondici a já věřím, že se mi s celým týmem zaměstnanců bude dařit ji ještě dále zlepšovat. Na vysoce konkurenčním trhu jsme schopni dále růst a zároveň kvalitativně zlepšovat naše pojistné portfolio. Věřím, že si nové klienty získáváme právě díky tomu, že je vždy stavíme do středu našeho zájmu a jak produktový vývoj, tak naše služby respektují potřeby a zájmy klientů.

Jaké jsou podle vás ty nejvýraznější problémy, které brzdí vývoj tuzemského pojišťovnictví?

Trh tuzemského pojišťovnictví je trhem vysoce konkurenčním, a to samozřejmě pohání vývoj významně dopředu. Jsem přesvědčen, že v produktové oblasti je český trh velmi inovativní, ale v oblasti technologií ho ještě zajímavý vývoj čeká. Významné investice, ale především lidské kapacity vyžaduje neustále se měnící legislativa. V neposlední řadě si myslím, že celý pojistný trh nese zodpovědnost za větší a lepší edukaci občanů v oblasti pojištění. Pochopení priorit, relevantnosti a významu jednotlivých rizik v životě i v podnikání je klíčové pro další úspěšný rozvoj pojišťovnictví nejen v České republice.

Máte nějakou profesní zásadu, která vám ve Vaší kariéře vždy dobře posloužila?

Já jsem hrdý pojišťovák a jednou z mých zásad je slušně poděkovat každému, kdo se pojistí. Pomůže tak totiž v tom horším případě sobě, ale ve všech ostatních, pomůže někomu jinému, který tolik štěstí neměl. Pojišťovnictví je pro mě příkladem toho nejsociálnějšího podnikání, které umožňuje lidem pomáhat jiným lidem, a na to jsem skutečně pyšný.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články