Allianz k Mundialu: Hráčské odměny můžou způsobit krach asociací


			 Allianz k Mundialu: Hráčské odměny můžou způsobit krach asociací
20.6.2018 Tiskové zprávy

Pořádání a účast na jedné z tradičně nejdražších show na světě, mistrovství světa ve fotbale, se neobejde bez rizika jak pro organizátory, tak sportovce a diváky. Velké nebezpečí si ale na svá bedra nakládají také činovníci národních klubů. Motivační odměny pro hráče z méně úspěšných týmů například za postup do finále mohou být pro kluby v případě vítězství likvidační.

„Každé sportovní klání přináší řadu rizik. Mohou být větší nebo menší, očekávané nebo neočekávané. Existuje pouze jedna jistota: Nikdo si takovému množství rizik nemůže dovolit čelit sám,“ uvádí Michael Furtschegger, šéf pojištění Mezinárodního zábavního průmyslu v Allianz Global Corporate & Specialty. „Bez pojištění by nebyl žádný Světový pohár, žádná olympiáda, a pravděpodobně ani žádný organizovaný profesionální sport.“

Pro velké sportovní události poskytují pojišťovny komplexní krytí a vzhledem k investicím předcházejícím zahájení považují organizátoři jeho sjednání za samozřejmost. Rusko zatím potvrdilo útraty ve výši 12 miliard USD (přes 266 miliard korun), které však nezahrnovaly výstavbu či opravy stadionů a související infrastruktury.


Mohlo by vás zajímat: Německo: Co přináší nový zákon o cestování pro turisty?


Co když Nigérie postoupí do finále?

Řadu rizik lze očekávat a akci od akce se opakují, například pojištění zakoupení vysílacích práv pro televizní a rozhlasové stanice, což je investice, která by v případě zrušení zápasů nebo technických potíží mohla být pro daná média likvidační. Nejde pouze o nemožnost odvysílat samotnou hru, ale také o smlouvy s inzerenty. Už jen několikavteřinový výpadek přenosu v nesprávnou chvíli může znamenat porušení smlouvy v hodnotě několika milionů na reklamu, která neproběhla.

Majetkové pojištění pak zahrnuje krytí sportovišť, veškerého vybavení i vozidel používaných pro organizaci jednotlivých zápasů a podobně. Jde například o pojištění proti ohni, krádežím, v Rusku zejména proti vandalismu a terorismu, ale také proti konstrukčním vadám, kvůli nimž by mohlo hrozit zrušení jednotlivých utkání. Ubytování a přeprava sportovců, pořadatelů a diváků představují pro pojišťováky další výzvu.

Mezi další rizika patří i neočekávaná vítězství, která mohou ohrozit domácí fotbalové kluby. „V případě takové překvapivé události, jako že by se třeba tým Nigérie dostal do finále, by měli jeho hráči pravděpodobně nárok na vysoké bonusy, které by mohly překonat finanční možnosti národní fotbalové organizace,“ uvádí Furtschegger. Do podobně nezáviděníhodné situace se může snadno dostat také obchodník pořádající tematickou soutěž pro své zákazníky. Pro tyto případy nabízí pojistitelé individuální pojistná řešení.

Zdrojový text Allianz Global Corporate & Specialty v angličtině najdete zde.

Zdroj: Allianz pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články