Řecké požáry ohrožují i české turisty. Jak tyto škody řeší Allianz?


			Řecké požáry ohrožují i české turisty. Jak tyto škody řeší Allianz?
24.7.2018 Tiskové zprávy

Současné požáry v Řecku mohou ovlivnit život a zdraví českých turistů, kterých do této země jezdí každé léto kolem tří set tisíc. Úrazy a zdravotní problémy, stejně jako například zničená zavazadla, jim kryje cestovní pojištění. Základem cestovního pojištění Allianz je bezlimitní pojištění léčebných výloh. Zavazadla, která se mohou při útěku před požárem zničit nebo poškodit, má v rámci své pojistky do zahraničí krytá v Allianz kolem 90 % turistů.

Pojištění zavazadel kryje jejich poškození, zničení nebo ztrátu v souvislosti se zraněním pojištěného nebo v důsledku krádeže, loupeže či živelné události. A požár patří právě do kategorie živelných událostí.

Pokud by českému turistovi kvůli požáru v Řecku shořelo auto a měl jej havarijně pojištěné, škodu by mu Allianz pojišťovna zaplatila.


Mohlo by vás zajímat: Zákon o distribuci pojištění prošel Senátem. Míří k prezidentovi


Při každé pojistné události je důležité kontaktovat asistenční službu (+420 241 170 000), která poradí co dělat, do kterého zdravotnického zařízení se vydat, udržuje kontakt s lékaři i pacienty nebo jejich blízkými a neustále je připravena konzultovat další kroky.

Podle Allianz World Partners, která zajišťuje asistenci pro klienty v zahraničí, doposud žádný turista s pojištěním Allianz kvůli lesním požárům, které se rozšířily i do vesnic a přímořských destinací, problémy nehlásil.

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články