Generali Group: čistý zisk vzrostl o 27 procent


			Generali Group: čistý zisk vzrostl o 27 procent

Generali Group oznámila konsolidované výsledky k 31. březnu 2008. Čistý zisk dosáhl 910,3 miliónů eur, což je meziroční růst o 27,2 procenta. Předepsané pojistné vzrostlo na 18,4 miliard eur, což představuje meziroční nárůst o 0,8 %.

 

Životní pojištění vzrostlo o 17 % na částku 1,4 miliardy eur, zatímco u neživotního pojištění bylo růstové číslo nižší, jenom 2,8 %. Objem předepsaného pojistného v neživotním pojištění se vyšplhal na částku 6,4 miliard eur.

 

Dosažené výsledky komentoval člen představenstva Antoine Bernheim. Zdůraznil, že Generali Group se dál pohybuje na růstové křivce, což dokazují výše uvedené výsledky. Ty jsou důkazem toho, že první kvartál letošního roku se projevoval slábnoucím globálním růstem na hlavních trzích společnosti. Příznačný je pokles trhu s cennými papíry. Důkazem je ztráta z investování ve výši 776 miliónů eur.

 

Rovněž pohled na nový byznys, mezi který patří mimo jiné i spojení s Generali PPF Holding, ukazuje dobré výsledky. Segment životního pojištění vzrostl o 17 % a pokud jde o neživotní pojištění, objem konsolidovaného pojistného se vyšplhal až na 6,4 miliard eur.

 

Generali Group očekává, že rok 2008 bude pro celou skupinu úspěšný.

 

Generali

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Související články