Generali Poisťovňa a Česká poisťovňa – Slovensko vytvoří třetího nejsilnějšího hráče na Slovensku

2.6.2008 Zahraničí

Generali PPF Holding, zastoupený na Slovensku společnostmi Generali Poisťovňa, a.s. a Česká poisťovňa – Slovensko, a.s. se rozhodl spojit obě společnosti a oficiálně zaregistrovat sloučení těchto dvou právních subjektů.

 

Nová integrovaná společnost bude působit pod jednou společnou značkou a pod společným managementem, který povede generální ředitel Ing. Antonín Nekvinda. Ten v roli současného generálního ředitele a místopředsedy představenstva České poisťovně – Slovensko, a.s. převezme vedení veškerých aktivit Generali PPF Holdingu na Slovensku ke dni 1.6.2008. Nová značka společného podniku bude zveřejněná v průběhu roku v rámci procesu integrace.

 

Ing. Roman Juráš, současný předseda představenstva a generální ředitel Generali Poisťovňa, a.s. a současně předseda představenstva VÚB Generali, d.s.s., a.s. bude pokračovat v kariéře v Generali Holdingu Rakousko.

 

„Rozhodli jsme se pro sloučení našich aktivit na Slovensku, protože obě společnosti mají podobnou velikost a jsou orientované na stejné segmenty klientů. Kombinací toho nejlepšího z obou společností posílíme naši pozici na slovenském pojistném trhu pod jednou značkou s prvotřídním klientským servisem,“ uvedl Ladislav Bartoníček, generální ředitel Generali PPF Holdingu pro země střední a východní Evropy.

 

V současnosti budou obě společnosti na Slovensku dál pokračovat ve svých činnostech jako dva samostatné subjekty pod svými současnými názvy, až do okamžiku úplného sloučení. Pro klienty a obchodní partnery, stejně jako pro jejich existující nebo nové smlouvy se nic nemění. Proces integrace začne 1.6.2008 a povede ho nový management pod vedením Ing. Antonína Nekvindy. Očekává se, že celý proces bude ukončen v druhé polovině letošního roku.

 

Česká poisťovňa - Slovensko

Zdroj: Česká poisťovňa - Slovensko

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články