Česká pojišťovna už potřetí podpořila kontrolu dětí a policistů.


			Česká pojišťovna už potřetí podpořila kontrolu dětí a policistů.
12.5.2008 Tiskové zprávy

V Plzni byl dnes zahájen třetí ročník dopravně-preventivní akce České pojišťovny a Policie ČR, nazvané Jezdíme s úsměvem, při které odměňují kontrolované řidiče děti ze základních škol. Na desítkách míst po celé České republice se jí během následujících měsíců zúčastní více než tři tisíce školáků, naposledy je budou potkávat koncem září šoféři ve východních Čechách.

 

Řidičům, kteří v Plzni na Karlovarské třídě dodrželi předepsanou rychlost, děti dávaly samolepky s usměvavým autíčkem, hříšníci pak od nich dostaly vlastnoručně vybarvený obrázek zamračeného automobilu. Společnost jim tentokrát nedělali pouze dopravní policisté, ale také nejúspěšnější český motocyklový jezdec Lukáš Pešek, který letos startuje v Mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě do 250 ccm. Plzeňské děti i řidiče, projíždějící tímto městem, přišel podpořit mezi závody v čínské Shanghai a francouzským Le Mans. Další špičkové závodníky v reflexních vestách budou společně s dětmi motoristé potkávat i na jiných místech, mezi nimi např. Tomáše Engeho, Jarka Janiše, Karla Lopraise a Adama Lacka.

 

Přímá reakce dětí na chování motoristů je podle psychologů velmi přesvědčivá a řidiče tak motivuje k bezpečné jízdě. Tento projekt si také vybrala Evropská charta bezpečnosti silničního provozu se sídlem v Bruselu, jejímž cílem je snížit do roku 2010 počet obětí dopravních nehod v zemích Evropské unie na polovinu. V rámci této iniciativy Evropské komise už Česká pojišťovna působí se svými projekty Gentleman silnic (společně s PČR) a Bezpečné město (společně s Ministerstvem dopravy BESIP).

 

Harmonogram zahájení projektu „Jezdíme s úsměvem“ v krajských městech a ve Středočeském kraji:

 

12. 5.  Plzeň
13. 5.  Karlovy Vary
19. 5.  Ostrava
20. 5.  Olomouc
26. 5.  České Budějovice
2. 6.    Praha
9. 6.    Příbram
15. 9.  Brno
16. 9.  Zlín
17. 9.  Jihlava
22. 9.  Ústí nad Labem
23. 9.  Liberec
24. 9.  Hradec Králové
25. 9.  Pardubice

Zdroj: cpoj.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS