NN v pololetí: Silný provozní a obchodní výsledek, ukazatel Solvency II 196 %


			NN v pololetí: Silný provozní a obchodní výsledek, ukazatel Solvency II 196 %

NN Group oznamuje výsledky za druhé čtvrtletí 2017. Společnost vykázala silný provozní a obchodní výslede. Kapitálový ukazatel Solvency II NN Group klesl na 196 %, jako výsledek akvizice společnosti Delta Lloyd, pozitivních dopadů vývoje na trhu, provozních výnosů a odečtení prozatímní dividendy za rok 2017.

Provozní výsledek z běžné činnosti za druhé čtvrtletí roku 2017 vzrostl na 404 milionů eur z 321 milionů eur za 2Q16, z čehož Delta Lloyd přispěla 49 miliony eur. Provozní výsledek bez přispění Delta Lloyd vzrostl o 33 milionů eur.NN, výsledkyZákladní čistý zisk klesl oproti druhému čtvrtletí 2016 o 28,2 % na 240 milionů eur, z čehož Delta Lloyd přispěla 21 miliony eur. Základní čistý zisk bez započtení výsledku Delta Lloyd klesl o 115 milionů eur, což odráží opravné položky u ING Australia Holdings, zčásti vyvážené vyššími neprovozními položkami.

Ve sledovaném čtvrtletí rostl obchod silným tempem: prodej nových pojištění přepočtený na roční pojistné (ukazatel APE) po očištění o měnové vlivy stoupl oproti druhému čtvrtletí 2016 o 43,1 % na 400 milionů eur, z čehož Delta Lloyd přispěla 66 miliony eur. Prodej nových pojištění za šest měsíců roku 2017 vzrostl o 69,4 % na 170 milionů eur, hlavně díky silnému výkonu divizí Japan Life a Insurance Europe. 


Mohlo by vás zajímat: GDPR aktualita: Zveřejněny návrhy dvou zákonů


„Zveřejňujeme první zcela konsolidované čtvrtletní výsledky NN Group a Delta Lloyd a mě těší celková silná výkonnost skupiny za druhé čtvrtletí roku 2017. Delta Lloyd k ní citelně přispěla a takřka všechny naše segmenty vykázaly oproti loňskému roku lepší výsledky, obzvláště to platí v divizích Japan Life a Insurance Europe. Výsledky naší nizozemské neživotní pojišťovny ovlivnilo v tomto čtvrtletí navýšení závazků v oblasti majetku a odpovědnosti o 40 milionů eur,“ řekl generální ředitel NN Group Lard Friese. 

„Napříč divizemi jsme dále zaváděli úsporná opatření, což přispělo k dalšímu snížení nákladové základny. Ukazatel Solvency II dosáhl 196 %, což do budoucna představuje solidní základnu pro další působení naší konsolidované skupiny. Zopakovali jsme dobré obchodní výsledky z předchozích čtvrtletí – značně nám vzrostl jak prodej, tak hodnota nových pojištění a společnost NN Investment Partners opět zaznamenala silný příliv investic třetích stran,“ pokračoval generální ředitel. 

Hotovost holdingové společnosti činí 1,731 miliardy eur, a to včetně 820 milionů eur z dividend od dceřiných společností a kapitálové injekce půl miliardy eur do společnosti Delta Lloyd Life. Prozatímní dividenda za rok 2017 byla stanovena na 0,62 EUR na kmenovou akcii, což představuje celkem zhruba 209 milionů eur. 


Mohlo by vás zajímat: Paradoxy ŽP: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci


„V prvním společném čtvrtletí s Delta Lloyd jsme dosahovali stabilního pokroku a započali jsme s integrací našeho podnikání s cílem připravit sloučenou skupinu na další fázi společné cesty. Propojení dvou organizací a firemních kultur vyžaduje soustředěné úsilí. Po celou dobu tohoto procesu jsou navíc naši zaměstnanci nadále zavázáni poskytovat prvotřídní služby našim zákazníkům, dále inovovat a pozitivně přispívat společnosti, v níž působíme,“ komentoval Lard Friese. 

„S nadšením zahajujeme tuto novou kapitolu po integraci a vykazujeme první silné výsledky. Při spojení NN a Delta Lloyd v Nizozemsku a Belgii si vybíráme to nejlepší z našich firem a jejich kultur. Zároveň se stále zaměřujeme na disciplinované řízení kapitálu, silnou účetní rozvahu a na neutuchající snahu o další zlepšování zákaznické spokojenosti na všech 18 trzích, kde působíme,“ prohlásil závěrem generální ředitel NN Group Lard Friese. 

Hlavní výsledky divize Insurance Europe 

Provozní výsledek vzrostl za druhé čtvrtletí 2017 na 73 milionů eur z 52 milionům eur ve 2Q16, z čehož Delta Lloyd přispěla čtyřmi miliony eur. Provozní výsledek bez započtení Delta Lloyd se zvýšil o 17 milionů eur díky vyšším poplatkům a příjmu z pojistného a nižším odpisům pořizovacích nákladů pojistných smluv a provizím. 


Mohlo by vás zajímat: Unikátní aplikace: Digitální lékař nonstop k dispozici


Prodej nových pojištění přepočtený na roční pojistné (ukazatel APE) stoupl při stejném směnném kurzu oproti druhému čtvrtletí 2016 o 41,8 % na 170 milionů eur, z čehož Delta Lloyd přispěla 16 miliony eur. 

Hodnota nových pojištění za prvních šest měsíců 2017 činila 72 milionů eur, z čehož Delta Lloyd přispěla čtyřmi miliony eur. Oproti stejnému období loňského roku jde o nárůst o 46 milionů eur. 

V druhém čtvrtletí roku 2017 vzrostl v celém regionu prodej rizikových pojistných produktů o 47,8 % meziročně.  V druhém čtvrtletí roku 2017 jsme v Evropě zapojili nové banky do platformy bankopojištění, jejímž prostřednictvím nabízíme klientům životní a neživotní produkty. V České republice se rozvíjí spolupráce s Moneta Money Bank; díky ní došlo k význačnému růstu v prodeji životních pojistek a spoření na penzi.

Zdroj: NN Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články