Obrat Partners finanční skupiny dosáhl téměř 1 miliardy Kč


			Obrat Partners finanční skupiny dosáhl téměř 1 miliardy Kč

Meziroční růst obratu finanční skupiny Partners dosáhl 19 procent, celkový obrat skupiny tak činil 986 milionů Kč.

„Partners zažili nejlepší první polovinu roku od svého založení v roce 2007,“ konstatuje Petr Borkovec, generální ředitel Partners finanční skupiny, a počítá s tím, že v roce 2020 přesáhne obrat skupiny plánované 2 miliardy Kč. „Růst obratu v první polovině roku byl tažen především růstem provizí za správu a servis investičních a pojistných portfolií klientů Partners. Vzrostl také objem nových jednorázových i pravidelných investic a dařilo se i v oblasti hypoték.“

Provize za správu a servis klientských kmenů v prvním pololetí meziročně vzrostly o 83 % na 173 miliónů Kč. Nové jednorázové investice klientů se dokonce zdvojnásobily z loňských 0,8 miliardy Kč v prvních šesti měsících na letošních 1,6 miliardy Kč.


Mohlo by vás zajímat: ČAP: Předpis smluvního pojistného se v 1. pololetí navýšil o 3,8 %


„Největší zájem měli klienti o nemovitostní fond Trigea. Směřovalo sem 340 milionů Kč v nových investicích, protože fond byl velmi úspěšný. Jeho aktuální roční výnos přesáhl 6,5 % a Trigea se tak stala nejvýkonnějším nemovitostním fondem v ČR,“ říká Petr Borkovec. Velká část klientů také využila propady trhů a poslala své investice zhodnotit do akciových a dynamických portfolií. Počet nově uzavřených pravidelných investic vzrostl o 40 %.

V růstu pokračují také hypoteční úvěry. „Za první pololetí jsme klientům zprostředkovali hypotéky ve výši 10,2 miliardy Kč, což znamenalo meziroční růst o 34 %,“ upozorňuje Petr Borkovec a dodává, že celkový počet hypoték vzrostl o 11 %.

„Radost nám dělá také 30% meziroční růst v segmentu pojištění aut a majetku. Prolomili jsme tak hranici 0,5 miliardy celkového pojistného pod správou,“ zmiňuje Petr Borkovec. Segment životního pojištění naopak stagnoval a vyrostl pouze o 1 %.

Zdroj: Partners

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články