Prodá Allianz své aktivity v Saudské Arábii?


			Prodá Allianz své aktivity v Saudské Arábii?

Podle zpráv z médií zvažuje mateřský koncern Allianz SE prodej své entity v Saudské Arábii. Mnichovská společnost už údajně spolupracuje s poradcem, aby konzultovala možnosti v této souvislosti. Jiní pojistitelé prý už o firmu Allianz Saudi Fransi Cooperative Insurance projevují zájem.

Prodejem saudsko-arabské společnosti by německý gigant poněkud zredukoval své portfolio a získal potřebnou hotovost, míní Bloomberg. V letošním roce prodělaly akcie firmy Allianz Saudi Fransi pád o 44 %. Tržní hodnota společnosti činí v současné době asi 231 milionů USD. Podle Bloombergu jsou však úvahy o prodeji ještě v časné fázi, přičemž lze počítat i s variantou, že si pojišťovnu v Saudské Arábii koncern ponechá. Společnost Allianz Saudi Fransi byla založena v roce 2007 jako joint venture skupiny Allianz a společnosti Banque Saudi Fransi.


Mohlo by vás zajímat: Swiss Re Institute: Jaký bude vývoj světového pojišťovnictví v období 2022–2023?


V saudsko-arabské pojišťovně drží Allianz podle výroční zprávy kontrolní podíl 51 %. Allianz Saudi Fransi nabízí produkty pro individuální zákazníky v odvětvích pojištění vozidel a cestovního pojištění, ale i podnikatelské krytí v oblasti námořního pojištění a soukromého zdravotního pojištění.


Mohlo by vás zajímat: Pojištění závažných onemocnění a jejich rating


Koncern Allianz by v případě uskutečnění dealu nebyl prvním silným hráčem, který se stahuje z tohoto regionu. Už v minulém roce se s pojišťovacím podnikáním v oblasti Perského zálivu rozloučil jiný globální gigant Axa. Dceřiná společnost pojišťovny Generali, specializovaná asistenční firma Europ Assistance, sjednala už loni v červnu se společností Mapfre Asistencia dohodu o převzetí bezmála 75 % podílů na asistenční společnosti Gulf Assist se sídlem v Bahrajnu. Arabský podnik je činný globálně a disponuje celkem 33 pobočkami po celém světě.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články