Bez pojištění ani ránu. Potřeba zabezpečení u fotbalistů roste


			Bez pojištění ani ránu. Potřeba zabezpečení u fotbalistů roste
5.9.2017 Spektrum

Po letní přestávce se v Německu znovu rozjela německá fotbalová Bundesliga a hrají se i evropské soutěže. V souvislosti se zahájením fotbalové sezony upozorňuje německý pojistitel Ergo Specialty, že narůstá potřeba zabezpečení fotbalistů pro případ nemoci, zranění či dokonce invalidity.

Podle Ergo Specialty je trend k lepšímu zabezpečení zřejmý. Ze sportovního sektoru jsou požadovány stále vyšší pojistné částky. To se týká nejen pojištění tržní hodnoty, ale také pojištění pro případ invalidity. V případě pojištění tržní hodnoty ve sportu se v Německu obvykle vyplácí dohodnutá částka, jestliže sportovec v důsledku nemoci nebo zranění není schopen vykonávat sportovní činnost.

Pokud výpadek hráče znamená téaké sportovní oslabení, mohou kluby díky tomuto pojištění omezit ekonomické škody. Požadavek na vyšší pojistné částky vychází z růstu odměn hráčů. Standardní řešení zde ale neexistují. Ergo Specialty uvádí, že kalkuluje pojistné individuálně pro každého hráče. V průměru se sazby pohybují kolem jednoho procenta pojistné částky, přičemž rozpětí je od 0,6 % až do 2 %. Závisí to především na věku hráče.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Srpnové postřehy


Vyšší náchylnost fotbalistů k nemoci či zranění nemůže Ergo Specialty potvrdit. Rovněž příčiny invalidity sportovců jsou prý dlouhodobě v zásadě stejné. Většinou se jedná o nestabilní kolena či jiné klouby, nebo o chronické bolesti při zatížení, které vedou k předčasnému ukončení kariéry.  Většina fotbalistů má nyní sjednáno pojištění pro případ invalidity, ale pojištění tržní hodnoty využívají kluby v rozdílné míře. Existují totiž i kluby, které pojišťují pouze část svého kádru.

Význam a nezbytnost pojištění fotbalistů ukázal nedávný útok na autobus Borussie Dortmund. Pojišťovnictví jde soustavně požadavkům fotbalistů vstříc. Ti si mohou sjednat kromě obvyklého pojištění denní nemocenské dávky, také pojištění denní dávky za dobu, kdy nemohou vykonávat sportovní činnost, nebo pojištění tržní hodnoty i pojištění jednotlivých částí těla. Například Real Madrid si nechal pojistit nohy Cristiana Ronalda na více než 200 milionů eur.


Mohlo by vás zajímat: Zákaz provizí se v Německu nekoná


V roce 2016 zveřejnil pojišťovací portál Getsurance přibližné pojistné částky špičkových fotbalistů u pojištění pro případ invalidity. Nespornou jedničkou byla argentinská hvězda Lionel Messi s pojistnou částkou ve výši 84 mil. eur. Na druhém místě byl Cristiano Ronaldo s cca 72 mil. eur, jehož následovali hvězdy Bayernu Thomas Müller a Manuel Neuer s 52 mil. eur.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články