Pojišťovnictví v roce 2017: Jakub Strnad, generální ředitel Allianz


			Pojišťovnictví v roce 2017: Jakub Strnad, generální ředitel Allianz
20.1.2017 Spektrum

Pravidelný každoroční seriál Pojišťovnictví v roce, přináší pohled generálních ředitelů a osobností pojistného trhu na uplynulý rok i výhled na rok nadcházející. Stejně tak letos jsme oslovili odborníky na pojistný trh v mnohodílném seriálu, Vám postupně přineseme cenná zhodnocení a predikce do dalšího roku. Dnes odpovídá RNDr. Jakub Strnad, PhD., předseda představenstva a generální ředitel Allianz pojišťovny.

Rok 2016 byl velmi bohatý na změny v legislativě. Která změna byla pro Vaší společnost nejnáročnější a proč?

Oproti evropské regulaci, která se chystá letos, byl loňský rok relativně klidný. Allianz se navíc chovala už před českými legislativními změnami tak, že na ni regulační opatření žádný vliv mít nemohla. Za velkou výzvu však považuji rok 2017, kdy se bude muset pojišťovnictví připravit na nařízení Evropské Unie o ochraně osobních údajů, které má začít platit od 25. května 2018.

Na listopadové konferenci ČAP se hovořilo o tom, kolik prostředků si v pojišťovně vyžádá compliance. Mohl byste procentně vyjádřit, jak velkou část režijních nákladů spotřebuje compliance u vás?

V Allianz jde o 8 – 10 procent.


V letošním roce se plánuje ukončení intervencí ČNB. Jaký to bude mít dopad na pojišťovnictví a jak této změny využije vaše pojišťovna?

Jsem přesvědčený, že ukončení intervencí ČNB bude mít mnohem větší dopad na jiné části ekonomiky než je pojišťovnictví. Jsme totiž úzce spojeni s tuzemskými klienty a příjmy i výdaje, stejně jako většinu investic, máme v korunách. Kurzové změny se proto u nás příliš neprojeví.

Můžeme se od Vaší pojišťovny letos těšit nějaké inovace a novinky?

Určitě ano. I nadále se chceme profilovat jako nejinovativnější pojišťovna na českém trhu. Na tuto cestu jsme se vydali už před lety a zájem klientů i vítězství v laických i odborných soutěžích nám potvrdily, že jde o správný směr. Na zásadní inovace se proto chystáme i letos, ale zatím je ještě necháme pod pokličkou.

Děkuji za odpovědi

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články