Colonnade Insurance přebírá správu pojistných smluv AIG v ČR


			Colonnade Insurance přebírá správu pojistných smluv AIG v ČR

V návaznosti na smlouvu o strategickém partnerství, kterou uzavřel v říjnu 2016 kanadský Fairfax Financial Holding s pojišťovnou AIG, zajišťuje s platností od 1 .5. 2017 pojišťovna Colonnade správu veškerých pojistných smluv uzavřených pojišťovnou AIG v České republice, a to včetně likvidace pojistných událostí.

Součástí transakce je i přechod veškerých provozních aktiv a zaměstnanců AIG do společnosti Colonnade Insurance, která bude i nadále poskytovat servis globálním klientům AIG působícím v České republice. 


Mohlo by Vás zajímat: Kooperativa, ČPP a Euler Hermes jsou vítězi v anketě Pojišťovna roku 2016


Pod značku Colonnade Insurance byly k 1. květnu 2017 převedeny také pobočky AIG na Slovensku a v Maďarsku. Do konce roku převezme Colonnade rovněž kanceláře AIG v Polsku, Bulharsku a Rumunsku. Společnost tak pokračuje v expanzi, kterou započala v uplynulém roce převzetím poboček australské QBE Group.  Prezident Fairfax pro střední a východní Evropu Peter Csakvari uvedl: „Střední a východní Evropu vnímáme jako oblast s velkým potenciálem k růstu a věříme v dlouhodobý rozvoj pojišťovny Colonnade v tomto regionu.“

O Colonnade Insurance

Pojišťovna Colonnade Insurance,  působí na českém trhu od 1. dubna 2016, kdy převzala pojišťovací aktivity QBE Group v rámci střední a východní Evropy. Pod uvedenou značkou působí na Slovensku, v Maďarsku a na Ukrajině. Na těchto trzích zaměstnává na 200 odborníků a dosahuje hrubého předepsaného pojistného přes 40 milionů eur.  

O Fairfax Financial Holdings Limited

Fairfax Financial Holdings je holdingová společnost, která se prostřednictvím svých dceřiných společností angažuje v pojištění majetku a rizik, zajišťování a v řízení investic. Fairfax, se sídlem v Torontu, byla založena v roce 1985 současným předsedou a výkonným ředitelem V. Prem Watsou. Kmenové akcie společnosti jsou kótovány na torontské burze pod symbolem FFH a v amerických dolarech pod symbolem FFH.U. Pojišťovací a zajišťovací společnosti Fairfax Financial Holdings fungují na základě decentralizace, s autonomními týmy, které zodpovídají za implementaci upisovací strategie na jednotlivých trzích. Dceřiné společnosti Fairfax poskytují široké spektrum majetkových a odpovědnostních produktů a udržují diverzifikované portfolio rizik napříč všemi třídami podnikání, geografických oblastí a typů pojištěnců.

Zdroj: Colonnade Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

úraz

Dana Sporková,  28. 11. 2017

Nevím,zda mám tuto pojišťovnu chválit.25.10.2017 Jsem doporučeně posílala zprávu o mém úrazu na noze-a od té doby žádná zpráva.Ani telefon po téměř denním volání tam nikdo nezvedá.Mluví se mnou jen záznamník,ze kterého slyším pokaždé to samé--že v nejbližším termínu se mi "určitě" ozvou.-----Neozval se doteď vůbec nikdo.----Dá se vůbec této pojišťovně věřit???
                                                                                                                                    

RSS

Související články