AIG prodalo své pobočky v Jižní Americe a východní Evropě kanadskému Fairfaxu


			AIG prodalo své pobočky v Jižní Americe a východní Evropě kanadskému Fairfaxu
18.10.2016 Zahraničí

Největší americká pojišťovna AIG dnes oznámila, že prodává své divize v Jižní Americe a východní Evropě, do které zahrnuje i Českou a Slovenskou republiku, společnosti Fairfax Financial Holdings Limited.

Společnost AIG prodala všechny své pobočky v Jižní Americe a východní Evropě kanadskému finančnímu gigantu, společnosti Fairfax. Ten od AIG koupil za 240 milionů dolarů (5,76 miliard korun) 5 jihoamerických zemí. Argentinu, Chile, Uruguay, Venezuelu a Kolumbii. Ve východní Evropě pak Bulharsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a rovněž aktivity v České republice. Součástí dohody bylo i Turecko.

"Po pečlivém vyhodnocení a zvážení všech možností, se AIG rozhodla vstoupit do strategického partnerství se společností Fairfax Financial Holdings Limited (Fairfax), jehož součástí je převod aktiv AIG v Bulharsku, České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku. Převod podléhá standardním podmínkám, včetně schválení regulačními úřady," uvedla česká AIG.

"Nejdůležitější prioritou je zajištění kontinuity jak v oblasti poskytování pojistného krytí, tak kvality služeb při administraci pojistných smluv nebo řešení pojistných událostí. Věřím, že jedinou změnou, kterou klienti a obchodní partneři v budoucnu zaregistrují, bude změna jména," komentoval situaci obchodní ředitel AIG, Zdeněk Prchlík.

"Toto partnerství představuje významný krok vpřed při dosahování strategických cílů AIG, stejně jako Fairfaxu," řekl Peter Hancock, generální ředitel společnosti AIG.

Fairfax do České republiky vstoupil v březnu tohoto roku, když koupil evropské QBE a v ČR zaregistroval novou pojišťovnu Colonnade insurance.

Zdroj: marketwatch.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články