Dušičky, únava a zhuštěný provoz. Dejte si pozor, varuje Allianz


			Dušičky, únava a zhuštěný provoz. Dejte si pozor, varuje Allianz
31.10.2018 Tiskové zprávy

Svátek Památky zesnulých na silnicích komplikuje hustší provoz napříč celou republikou. Lidé cestují na hřbitovy uctít památku svých příbuzných a mnohdy přitom podceňují únavu, nepřizpůsobí jízdu stavu vozovky a jsou během řízení nepozorní. Pojišťovna Allianz eviduje za poslední tři roky z dušičkových cest téměř tři tisíce pojistných událostí v celkové hodnotě přes sto milionů korun.

„Každoročně klienti nahlásí v období Dušiček přibližně devět set pojistných událostí s průměrnou škodou kolem třiceti osmi tisíc korun,“ říká analytička Allianz pojišťovny Martina Červenková.

V roce 2015 se den před Památkou zesnulých, na Dušičky a den poté přihodilo 857 pojistných událostí s průměrnou škodou přes 45 tisíc Kč. O rok později jich bylo ve stejném období evidováno o stovku více, tedy 957. Loni klienti Allianz oznámili 895 případů v celkové hodnotě přesahující 32 milionů korun.


Mohlo by vás zajímat: POV 2018: Podle ČKP počet a objem škod nadále roste


Častými příčinami jsou nedodržení bezpečné vzdálenosti, nedobrzdění, „přehlédnutí“ vozidla při couvání nebo vyjíždění z parkovišť u hřbitovů a květinářství, a nedání přednosti v jízdě. Pokud navíc ve dnech před Památkou zesnulých cestují motoristé na hroby večer nebo v noci po perném dni stráveném v práci, zvyšuje se v důsledku únavy také riziko mikrospánku za volantem.

Kromě tradičních účastníků silničního provozu se na cesty vydávají i tzv. sváteční řidiči, kteří tak společně se zhuštěným provozem a mokrými či namrzlými vozovkami představují větší riziko vzniku dopravních nehod.

Zdroj: Allianz pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články