Allianz rozumí kybernetickým rizikům. Novou strategii implementuje globálně


			Allianz rozumí kybernetickým rizikům. Novou strategii implementuje globálně

Společnost Allianz představila novou strategii pojištění proti kybernetickým rizikům pro běžné produkty v segmentech komerčního, firemního a speciálního neživotního pojištění a ustanovila kompetenční centrum pro kybernetická rizika v AGCS.

Kybernetická rizika jsou dnes všudypřítomným a závažným rizikem. Hackerský útok na továrnu, který způsobí výbuch kotle, nebo útok na přepravní systém, který zaviní vykolejení vlaku, může mít za následek fyzické škody i ohrožení lidských životů. I když je četnost i závažnost kyber útoků na vzestupu, většina tradičních produktů neživotního pojištění kybernetická rizika nekryje, jelikož byly vytvářeny v době, kdy kybernetická rizika ještě nepatřila mezi hlavní obchodní rizika.

Ve své nové pojišťovací strategii společnost Allianz upřesní definice kybernetických rizik v podobě jednotné aktualizace znění podmínek neživotního pojištění v segmentu komerčního a firemního pojištění, počínaje produkty společnosti Allianz Global Corporate & Specialty od 1. ledna 2019. Společnosti skupiny Allianz poskytující neživotní pojištění se začnou novou strategií řídit nejpozději do 1. ledna 2020.


Mohlo by vás zajímat: Lloyd´s se vrátil v 1. pololetí 2018 do zisku a míří do Bruselu


„Pojišťovny, makléři i zákazníci často tápou ohledně způsobu krytí pojistných událostí vyplývajících z kybernetických incidentů v rámci ‘tradičních’ neživotních pojistek, a tyto obavy sdílí i někteří regulátoři a oborové orgány,“ vysvětluje Line Hestvik, vedoucí oddělení Global P&C ve společnosti Allianz SE. „Cílem naší nové strategie je vnést do krytí kybernetických rizik jasno a jistotu. Toho dosáhneme tak, že konkrétně potvrdíme, co je z kybernetických rizik kryto v rámci stávajících tradičních pojistek, případně v jakých situacích jsou nutná speciální pojistná řešení,“ dodává Hestvik.

Nový přístup k pojišťování kybernetických rizik je výsledkem celoskupinového projektu. V průběhu několika uplynulých měsíců skupina Allianz provedla komplexní kontrolu kybernetických rizik ve svých portfoliích komerčního, firemního a speciálního neživotního pojištění, což zahrnovalo i hlavní subjekty skupiny, jako například AGCS, nebo Allianz v Německu, Velké Británii, Francii a Itálii.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Docela povedený InsurTech…


„Allianz má za cíl pokračující růst na vznikajícím trhu s kyber pojištěním, nicméně musíme lépe pochopit, odhadnout a řídit kybernetická rizika v našich vlastních portfoliích,” uvedl Jan Störmann, výkonný ředitel pro oblast pojištění ve společnosti Allianz Re, který tento celoskupinový projekt vedl. Následný projekt zaměřený na podobnou kontrolu kybernetických rizik v oblasti retailového pojištění byl spuštěn nedávno.

Za účelem vyvinutí osvědčených postupů v oblasti pojištění kybernetických rizik a podpory společností Allianz po celém světě bylo v AGCS zřízeno kompetenční centrum pro kybernetická rizika, které povede Emy Donavan, vedoucí oddělení Cyber, Media & Tech PI ve společnosti AGCS. Toto nové kompetenční centrum bude definovat postoj Allianz ke kybernetickým rizikům, vytvářet pokyny pro pojišťování, stanovovat rámce pro samostatné pojistné produkty proti kybernetickým rizikům a také poskytovat zajištění v oblasti kybernetických rizik a specifické služby subjektům Allianz poskytujícím neživotní pojištění.


Mohlo by vás zajímat: Společnost Swiss Life dokončila akvizici Fincentra


Allianz bude specifikovat kybernetická rizika ve všech pojistných podmínkách pro firemní a průmyslové zákazníky a na žádost bude také nabízet samostatná pojistná řešení a služby v oblasti kybernetických rizik. „Našim firemním zákazníkům nabízíme značnou flexibilitu, co se týče úpravy pojistného krytí proti kybernetickým hrozbám podle jejich potřeb. Budou mít možnost si vybrat z několika alternativ, jako například dodatků kryjících kybernetická rizika ke standardním neživotním pojistkám nebo samostatných pojistných produktů a služeb proti kybernetickým rizikům,” vysvětluje Emy Donavan.

Tato nová strategie také pomůže Allianz lépe pochopit svá vlastní kybernetická rizika v reakci na rostoucí zájem regulátorů a ratingových agentur o způsob, jakým pojišťovny tato rizika monitorují a řídí. Allianz má tak nyní příležitost efektivně zmapovat, monitorovat a modelovat veškeré krytí proti kybernetickým rizikům napříč portfolii komerčního, firemního a speciálního pojištění. Na základě tohoto úsilí bude Allianz schopna lépe řídit agregaci kybernetických rizik ve svých portfoliích neživotního pojištění a vytvořit odpovídající kapitálové rezervy pro řešení velkých kybernetických škod, které by mohly postihnout více klientů.

Zdroj: Allianz Global Corporate & Specialty

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články