Benzín místo nafty? Asistenční služba od Allianz pomůže


			Benzín místo nafty? Asistenční služba od Allianz pomůže
11.9.2018 Tiskové zprávy

Řidiči se dočkají nového značení benzínu a nafty. Od října se paliva rozdělí do tří skupin, které mají sjednotit značení pohonných hmot napříč Evropou. I přes to, že je tankovací pistole motorové nafty širší, než ta benzínová, právě nejednoznačné názvy pohonných hmot jsou častým důvodem jejich záměny. Každoročně pojišťovna Allianz zaznamenává stovky takových případů. I v případě záměny však mohou její klienti zůstat v klidu – vyřeší to za ně asistenční služba. 

Benzinová paliva nově ponesou označení v kruhu s písmenem E, naftová se objeví s B ve čtverci a pro plynné se stane symbolem kosočtverec.

„Věříme, že sjednocení názvů přispěje ke snížení počtu našich zásahů. Pokud ale někdo skutečně omylem natankuje špatné palivo, nemusí se obávat, že by se mu pomoci v budoucnu nedostalo. Tuto službu poskytujeme všem řidičům, kteří u nás mají sjednané povinné a havarijní pojištění,“ říká metodik autopojištění Allianz Václav Dub.


Mohlo by vás zajímat: Úpadek Olympic Insurance: 200 000 Bulharů bez povinného ručení!


O tom, že záměna paliva není nic neobvyklého, svědčí i statistika asistenční služby Allianz, podle které počet jejich zásahů stále stoupá. Zatímco za celý rok 2016 pomohla 106 řidičům, o rok později to bylo 399 případů a za letošek načerpalo špatné palivo už 332 klientů.

Pomoc se přitom nevztahuje pouze na území České republiky. V průměru 10 % případů eviduje Allianz i na cestách v zahraničí. Jenom za prvních osm měsíců tohoto roku se na asistenci od Allianz obrátilo 21 turistů, zatímco loni jich je od ledna do prosince zaznamenáno 29.   

Zdroj: Allianz pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

značení

Konzultant,  12. 9. 2018

B - jako Nafta, tomu říkám přehlednější :-)))

RSS

Související články