Allianz: Jak je to s repatriací zraněných a nemocných turistů?


			Allianz: Jak je to s repatriací zraněných a nemocných turistů?
14.8.2018 Tiskové zprávy

Pojišťovna Allianz každoročně zprostředkovává a proplácí repatriaci ze zahraničí několika desítkám klientů. Jenom letecky se takto v roce 2016 vrátili do vlasti dva turisté, loni jich bylo osm a letos zatím jeden. V průměru se tyto náklady pohybují od desítek do stovek tisíc korun.

Náklady na převoz ze zahraničí se liší podle toho, zda jde o repatriaci leteckou či pozemní, zda s klientem cestuje sestra nebo musí být přítomen i lékař a jestli je potřeba vyhradit v letadle pouze jedno sedadlo či více prostoru, jako je tomu například u poranění páteře.

Repatriací skončily například tyto případy:

Klienta na procházce v rezervaci v Jižní Africe srazil útočící nosorožec, který mu rozdrtil levé rameno. Turistu okamžitě převezli do nejbližší nemocnice, ale vzhledem k tomu, že nebyla specializovaná na tento typ úrazu byl následně přepraven zase do jiné. Napadený měl původně podstoupit operaci, při dalších vyšetřeních však lékaři řekli, že je možné ji odložit, a proto tento lékařský zákrok absolvoval až v ČR, kam odletěl komerční leteckou linkou v business třídě. Jenom náklady na letenky se vyšplhaly na 70 tisíc korun.


Mohlo by vás zajímat: Smart Underwriting: Stačí 4+2 otázky na zdraví k nacenění rizika?


Muže v Thajsku zase sejmula vlna v moři a skončil se zlomeninou hrudního obratle. Jelikož ale nemocnice na ostrově Ko Samui nebyla dostatečně vybavená k nutné operaci, došlo k leteckému převozu do Bangkoku. O den později zajistila asistenční služba cestu rodinného příslušníka z ČR, jenž vyzvedl malého syna, se kterým byl klient na dovolené a odvezl ho zpět domů. Za týden odletěla z Prahy zdravotnická eskorta a převezla zraněného do Česka.

Turistu odvezli do nemocnice s diagnózou horečky Dengue. Z důvodu hospitalizace klient zmeškal plánovaný let do Prahy. Asistenční služba zajistila návrat komerční leteckou dopravou a zahraniční pobočka obstarala garanci za hospitalizaci ve výši 57 tisíc korun. Náklady za repatriaci přesáhly 20 tisíc korun.

Zdroj: Allianz pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články