Allianz: Vodní lyže kryje standardní pojištění. Co se musí připojistit?


			Allianz: Vodní lyže kryje standardní pojištění. Co se musí připojistit?
9.8.2018 Tiskové zprávy

Více než 150 různých sportů má Allianz k dispozici ve své základní nabídce cestovního pojištění. Pokud se tak klienti rozhodnou vycestovat do zahraničí a chtějí se zchladit například vodním lyžováním, surfováním, šnorchlováním nebo i jízdou na banánu, mohou si vodních radovánek užívat bez výčitek svědomí. Do konce srpna navíc Allianz poskytuje na pojistku 20% slevu.

Při koupání dochází nejčastěji k poranění dolních končetin, například zavaděním o korály nebo šlápnutím na mořského ježka. Nehody se nevyhýbají ani jízdám na tobogánu, kdy jde o řezné rány a odřeniny, fraktury dolních a horních končetin či zranění zad a hlavy. Při jízdě na vodním banánu klienti také hlásí poranění končetin způsobené rychlou jízdou, ale i otřesy mozku. U potápění řada turistů doplatí na tzv. kesonovou nemoc způsobenou změnou tlaku.


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovna neproplatila náhradní vůz. Ústavní soud se řidiče zastal


„Všechny výše uvedené sporty mohou vést jak k malým úrazům, u kterých je zapotřebí jen ambulantní ošetření, jehož cena se pohybuje do tisíce euro, tak i úrazům, vyžadujícím několikadenní hospitalizaci, zahrnující komplexní vyšetření a případně i zajištění repatriace zpět do ČR,“ říká Jakub Fiala, vedoucí medické asistence Allianz Assistance.

Některé adrenalinové aktivity je samozřejmě možné připojistit, ale je důležité to uvést už při sjednávání pojistky. Jde například o jachting nebo potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou do 40 metrů, kdy je klient držitelem potřebného certifikátu. Vedle toho ale existují aktivity, které jsou naopak zcela nepojistitelné. Například jeskynní potápění, paragliding a závěsné létání nebo potápění se žraloky.

 

Zdroj: Allianz pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články