Klienti Allianz hlásí kuriozity z celého světa


			 Klienti Allianz hlásí kuriozity z celého světa
13.5.2019 Tiskové zprávy

Letecká přeprava k adekvátnímu lékaři v Papui Nové Guineji, loupežné přepadení v hotelu na Fidži nebo asistence u zubního ošetření na Tahiti. Pojistné události nahlašují klienti Allianz ze všech koutů světa. Problémem exotických krajin ale bývá nedostupnost adekvátní péče, kdy první ošetření často probíhá u místních léčitelů či šamanů. V těchto zemích pak jde především o zabezpečení převozu do nejbližšího zařízení, kde je provozována exaktní medicína. A v průměru se tyto náklady pohybují od desítek do stovek tisíc korun.

Jednou z kuriózních situací, kterou řešila Allianz v rámci cestovního pojištění, byla dopravní nehoda motorkáře uprostřed pouště v Mongolsku. „Klient se nacházel mimo dosah běžné dopravy či nemocnice a jeho zranění neumožňovalo pokračovat na motocyklu, museli jsme proto zařídit transport leteckou ambulancí na první ošetření z města Ulángom do hlavního města Ulánbátar,“ říká vedoucí Medické asistence Allianz Partners Jakub Fiala.

Transport vyžadoval doprovod lékaře a zdravotní sestry v hodnotě téměř 21 000 USD (cca 485 000 korun). Klient byl několik dní hospitalizován a následně převezen s lékařským doprovodem zpátky do ČR. Celkové náklady se vyšplhaly na 810 000 korun.


Mohlo by vás zajímat: Automobilový průmysl: Nejvyšší riziko neuhrazení pohledávek od doby krize


Další netradiční zážitek si ze své dovolené přivezl klient, jenž si rozškrábal pupínek na hýždi, který se mu časem zanítil a zapříčinil vznik abscesu. Turista musel být dvakrát hospitalizovaný v USA a následně v Hondurasu, kam pokračoval ve své cestě poté, co lékaři v USA vyhodnotili situaci jako doléčenou. Tam se mu však stav opětovně zkomplikoval díky velké vlhkosti klimatu. Výdaje se tentokrát dostaly na částku téměř 1 600 000 korun.

Existují ale i případy, v rámci kterých cestovní pojištění uplatnit nelze. „Bylo to například po dopravní nehodě klienta na motocyklu v Thajsku, protože neměl platné řidičské oprávnění. Náklady za jeho hospitalizaci a repatriaci dosáhly téměř tři sta tisíc korun,” vysvětluje Fiala.

V nedávné době asistovala Allianz u muže, který byl také po dopravní nehodě na motocyklu, tentokrát v Maďarsku, kde byl hospitalizován zhruba týden po vážném úrazu páteře. Ten měl za následek jeho ochrnutí od krku dolů. „Leteckou ambulancí jsme ho odvezli domů. Po nehodě popřel požití alkoholu, nemocnice testy na alkohol nedělala, ale po obdržení policejního protokolu vyplynulo, že bohužel pod vlivem alkoholu byl, jelikož mu naměřili téměř dvě a půl promile,” uzavírá Fiala. Výše vymáhaných nákladů je přes 350 000 korun.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články