Kooperativa eviduje růst podvodů u pojištění automobilů


			Kooperativa eviduje růst podvodů u pojištění automobilů
24.11.2017 Tiskové zprávy

Za prvních devět měsíců letošního roku Kooperativa prověřovala přes 950 případů s podezřením na pojistný podvod. „Pojistný podvod se nám podařilo prokázat v 644 případech. Celková uchráněná hodnota dosáhla částky téměř 130 milionů Kč,“ vypočítává Vojtěch Stavný, vedoucí Bezpečnostního odboru v Kooperativě. Za stejné období roku 2016 to bylo 674 prokázaných podvodů v celkové výši 148 milionů Kč.

„Pokles jsme zaznamenali zejména u podvodů v životním a rizikovém pojištění. V loňském roce jich naši specialisté odhalili přes 420, a to zejména díky odhalení činnosti větší organizované skupiny,  letos to je 271 případů,“ upřesňuje důvody mírného poklesu Vojtěch Stavný. 

Naopak růst Kooperativa zaznamenala u pojištění vozidel, kde v roce 2016 odhalila 103 podvodů, v letošním roce je to 292 podvodů.     


Mohlo by vás zajímat: Výroční zpráva ČAP publikována. Jak si vedl trh v 2016?


Z regionálního hlediska je nejhorší situace v Ústeckém kraji, kde Kooperativa prokázala 150 podvodů. Následuje Praha, kde se jednalo o 123 podvodů. K nejklidnějším regionům z hlediska pojistných podvodů kraj Vysočina a Pardubický kraj. 

Zdroj: Kooperativa pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články