Pojištění letectví od ČSOB Pojišťovny


			Pojištění letectví od ČSOB Pojišťovny

Létání chce čistou hlavu, ČSOB Pojišťovna proto vytvořila speciální pojištění pro firmy a osoby působící v oblasti letectví. Produkt je určen pro podnikatele provozující nebo vlastnící letadla, soukromé osoby vlastnící letadlo na své rodné číslo a pro piloty letadel, aerokluby a letecké asociace.

Dovolte nám představit Pojištění letectví od ČSOB Pojišťovny. Rok 2021 byl pro pojištění letadel v ČSOB Pojišťovně velmi úspěšný, a to i přes všechna koronavirová opatření. Jedním z důvodů je to, že v letectví, tak jako v jiných typech dopravy, lidé vyhledávají individuální přepravu, což malá letadla splňují. Nicméně pojďme postupně.

Pojištění letectví od ČSOB Pojišťovně představí produktový manažer Jan Brejcha. Pojištění letectví je pro něj tak trochu srdeční záležitostí, jelikož letectví je jednou z jeho největších vášní. Svůj volný čas dělí mezi modelářství a létání s drony, kterých vlastní hned několik. Další z jeho velkých vášní je zejména létání v ultralightech.


Mohlo by vás zajímat: EIOPA: Vztahy ke spotřebitelům nejsou vždy vstřícné


ČSOB Pojišťovna má ve své nabídce pro majitele letadel a dronů pojištění odpovědnosti z provozu letadla a allriskové havarijní pojištění pro širokou škálu letadel, vrtulníků a dronů. Pojistná nebezpečí, která jsou kryta:

  • Havarijní pojištění letadel
  • Pojištění při letecké přepravě
  • Odpovědnost za újmu z provozu letadla cestujícím na palubě
  • Odpovědnost za újmu z provozu letadla třetí osobě mimo letadlo
  • Pojištění odpovědnosti pilotů za újmu na letadle

Pro piloty nabízí pojistnou ochranu i pro případ odpovědnosti za újmu na zapůjčeném letadle. Zjednodušeně lze říct, že ČSOB Pojišťovna pojistí téměř vše od dronů až po letadla do 40 sedadel. Například u dronů pojišťuje ČSOB Pojišťovna i havarijní pojištění pro drony až do stáří 4 let jako jedna z mála pojišťoven na českém trhu. Mezi další možnosti pojištění v letectví patří například doplňkové pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou cestujícím, odpovědnost za přepravovanou zásilku či doplňkové pojištění přepravy letadla. Pojistné portfolio je opravdu široké a není tajemstvím, že mezi pojištěnými jsou i proudová letadla.


Mohlo by vás zajímat: Havárka bez pojistné částky zvítězila


ČSOB Pojišťovna má v likvidacích profesionály i v oblasti pojištění letectví, ale i je dokáže občas něco překvapit. Například mezi běžné pojistné události se občas zatoulají i kuriozity. Srazit srnku v autě není nic výjimečného, ale co když se to stane s letadlem? Nicméně i zde se likvidátoři nenechali zaskočit a škoda byla uznána jako likvidní a bylo vyplaceno pojistné plnění.

 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS