Předepsané pojistné za více než 10,7 miliardy Kč


			Předepsané pojistné za více než 10,7 miliardy Kč
3.4.2013 Tiskové zprávy

Pojišťovna České spořitelny, a. s., dosáhla v roce 2012 předepsaného pojistného ve výši 10,7 miliardy korun. Jedná se o dosud nejlepší výsledek v historii životní pojišťovny. Životní pojistné činilo 9,9 miliardy korun, neživotní pak 805 milionů korun. S tržním podílem 12,1 % obsadila pojišťovna třetí místo na trhu životního pojištění, uplynulý rok navíc zakončila s čistým ziskem 1,018 miliardy korun (dle českých účetních standardů).

Pojišťovně České spořitelny se dařilo především v oblasti běžně placeného pojistného – zde dosáhla nárůstu o 8,6 %. „Dosáhnout takového růstu v době, kdy pojistný trh stagnuje, považuji za úspěch,“ uvedl Petr Zapletal, generální ředitel Pojišťovny České spořitelny. „Češi si stále více uvědomují důležitost kvalitního životního pojištění a jsem rád, že ke svému zajištění volí produkty naší pojišťovny.“

I díky mírnému nárůstu počtu pojistných smluv se Pojišťovna České spořitelny přiblížila hranici 1,8 milionu unikátních klientů. S růstem objemu předepsaného pojistného rostl i stav rezerv. Celkový objem finančního umístění prostředků pojistně-technických rezerv v roce 2012 přesáhl hranici 24 miliard korun. Úspěšný rok to byl i pro klienty, kteří získali velmi dobré zhodnocení. U produktů tradičního a univerzálního životního pojištění činilo zhodnocení 4,15 %, u běžně placeného FLEXI životního pojištění pak 5,44 %.

Velmi dobré výsledky se podílejí na oblibě pojistných produktů a pojistný kmen se stále rozrůstá. V rámci produktů Pojišťovny České spořitelny pojištěno téměř 1,8 milionu osob. Předepsané pojistné za rok 2012 přesáhlo 10,7 miliardy korun, což představuje nárůst o 0,2 % oproti roku 2011.

Pojišťovna České spořitelny pokračuje ve své strategii zaměřené na podporu kvalitního finančního zajištění klientů v případě závažné životní situace.


Pojišťovna České spořitelny

 

Kalkulačka životního pojištění:

www.pojistovnacs.cz/flexi/kalkulator/

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články