Pojišťovnictví v roce 2013: Pojišťovna České spořitelny


			Pojišťovnictví v roce 2013: Pojišťovna České spořitelny
23.1.2013 Pojistný trh

Jako každý rok, i letos jsme oslovili pojišťovny (a nejen je), aby společně s námi nahlédly do fiktivní křišťálové koule a naznačily, co všechno je čeká v příštím roce.

Naše otázka zněla: Jak vidíte ekonomickým pohledem průběh roku 2013 v českém pojišťovnictví?

Dnes přinášíme názor generálního ředitele Pojišťovny České spořitelny RNDr. Petra Zapletala, MBA:

Jsme životní pojišťovnou a tak se svým komentářem omezím jen na tuto oblast. Letošní rok zahajujeme ve znamení dvou významných změn, které ovlivní trh životního pojištění. Tou první je uplatnění evropské direktivy, která v pojištění požaduje naprosto stejné podmínky pro obě pohlaví. Ženy i muži tak platí stejnou částku bez ohledu na rozdílná rizika. Podle mého názoru toto sjednocení neznamená žádnou revoluci, muži a ženy se budou pojišťovat nadále ve stejné míře jako doposud. Jediným hmatatelným důsledkem zavedení regulace je mírné zvýšení nákladů na pojištění, o které se podělí pojišťovny se svými klienty.

Další událostí je zavedení druhého pilíře do penzijního systému. Na první pohled může vstup občanů do druhého pilíře znamenat odčerpání kupní síly a tedy zhoršení podmínek pro životní pojištění. Ale podle mého názoru by tomu tak nemuselo být, vždyť vhodně nastavená životní pojistka není nic jiného než zajištění na stáří a oproti druhému pilíři má několik výhod, např. ji lze v budoucnu upravovat podle potřeby. A tak otevření tématu zajištění na stáří může životnímu pojištění pomoci. Takže já vidím blízkou budoucnost životního pojištění optimisticky.

Zdroj:

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články