Top-Pojištění.cz: Známe letošní trendy zimní sezóny


			Top-Pojištění.cz: Známe letošní trendy zimní sezóny
15.2.2019 Tiskové zprávy

Když slyšíte slovo trendy, možná vás napadne spojitost s módou. Jaká barva lyžařské bundy bude letos „in“ tu nehledejte. Přečtěte si aktuální trendy při sjednávání cestovního pojištění na zimní dovolenou. 

Jaké jsou Top destinace pro zimní dovolenou?

Zajímá vás, jaké destinaci pro svou zimní dovolenou volí Češi nejraději? „V podstatě pokračuje trend z loňského roku, nejoblíbenějšími zahraničními destinacemi českých lyžařů jsou stále Rakousko, Itálie, Slovensko, Německo a Francie. Kdy více než 30 % zavítá k našim rakouským sousedům.“ odpovídá nám na první otázku jeden ze specialistů cestovního pojištění Top-Pojištění.cz, které již sjednalo více než 1 milion smluv na cestovním pojištěním.

Vzápětí také dodává: „I když Češi stále rádi vyráží za jistotou sněhu a výbornými lyžařskými podmínkami za hranice naší republiky, stále se najde spousta lidí, kteří rádi vyrazí i na svahy českých hor. Teď o jarních prázdninách obzvláště. To se projevuje i ve zvyšujícím trendu uzavírání cestovního pojištění do České republiky.“ A letos tomu zřejmě nebude jinak, sněhové podmínky našich horách jsou výborné.  

Jaké jsou trendy ve výběru cestovního pojištění?

„Co se týká sjednání cestovního pojištění, jsme poslední dobou poměrně mile překvapeni. Nejen že klienti již pomalu, ale jistě, berou sjednání cestovní pojištění při jakékoliv cestě do zahraničí jako samozřejmost. Dokonce už velká část z nich věnuje výběru toho správného cestovního více času a pozornosti. Dříve byla pro většinu našich klientů primární cena pojištění, nyní Se lidé zajímají o obsah produktu, výši limitů krytí na léčebné výlohy, které jsou nyní průměrně kolem 5 mil. Kč a do smlouvy častěji zahrnují i nabízená připojištění. U cest na hory je to nejčastěji připojištění odpovědnosti a úrazu. U pojištění odpovědnosti se srážka dvou lyžařů na sjezdovce, způsobená újma na zdraví a následný požadavek na úhradu všech vzniklých nákladů, stává příkladem z běžné praxe a klienti to tak také naštěstí vnímají a zohledňují při sjednávání svého pojištění na hory.“ vysvětluje specialista z Top-Pojištění.cz k otázce zjišťující to, jak lidé vnímají nutnost sjednání cestovního pojištění a k tomu, zda došlo ke změně při výběru pojištění z nabízených produktů. 


Mohlo by vás zajímat:Pět rad, jak se dobře pojistit proti rakovině


Nakonec ještě uzavírá své vysvětlení informací týkající se zimních sportů: „Abychom se ještě drželi tématu zimních dovolených, nesmíme zapomenout zmínit i výběr připojištění zimních sportů. Sportovní pojištění má každá pojišťovna nastavené jinak, některé mají zimní sporty zahrnuty (zdarma) v základních rekreačních sportech, někde se jedná už o sporty rizikové, které lze sjednat za příplatek. Vždy klienty upozorňujeme na to, aby si před sjednáním smlouvy ověřili, jak vybraná pojišťovna jejich sportovní aktivitu posuzuje. V posledních letech, také rapidně rostě obliba adrenalinových sportů jako je freeride, skialpinismus, snowkite nebo jízda ve snowparku. Zde je výběr pojišťoven bohužel omezenější, většina z nich považuje tyto sporty za nepojistitelné.“

Trendy ve sjednání cestovního pojištění?

A jaké jsou trendy ve sjednávání cestovního pojištění? „Stále roste procento lidí, kteří využívají porovnání a sjednání cestovního pojištění on-line, což nás samozřejmě nesmírně těší. Naši klienti stále častěji využívají možnost úhrady pojistného on-line platební kartou a s tím spojenou okamžitou platnost cestovního pojištění. Dle našich interních statistik sjednávají pojištění nejčastěji 1 až 2 dny před plánovaným odjezdem a délka trvání cestovního pojištění je průměrně 3 až 4 dny. Jsme rádi, že máme možnost klientům výběr a sjednání cestovního pojištění co nejvíce usnadnit, zjednodušit a tím je ušetřit dalších zbytečných stresů, kterých i tak mají před každou dovolenou zajisté dost.“ uzavírá s úsměvem náš hlavní zástupce Top-Pojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články