UNIQA nadvakrát uspěla v soutěži Pojišťovna roku 2020


			UNIQA nadvakrát uspěla v soutěži Pojišťovna roku 2020
23.3.2021 Tiskové zprávy

UNIQA si připsala dvojnásobný úspěch v 19. ročníku prestižní soutěže Banka roku/Pojišťovna roku 2020 zabývající se hodnocením retailových finančních domů. Obsadila druhé místo v kategorii Pojišťovna roku, a současně její generální ředitel Martin Žáček znovu získal ocenění Pojišťovák roku.

Cílem tradiční soutěže Banka roku je ocenit služby a produkty finančních institucí, které působí v České republice a zaměřují se na drobnou klientelu. Součástí je i hodnocení pojišťoven. Ocenění se rozdělovala celkem v sedmi kategoriích a jejich součástí bylo i vyhlášení osobních kategorií Bankéř roku a Pojišťovák roku. O vítězích jednotlivých finančních kategorií rozhodovala porota složená ze čtrnácti nezávislých odborníků z řad finančních analytiků, ekonomických novinářů, akademiků a úspěšných podnikatelů. Vždy je určeno pořadí na prvních třech místech. Osobní kategorii, titul Pojišťováka roku, ovšem udělují sami mezi sebou generální ředitelé pojišťoven na českém trhu.


Mohlo by vás zajímat: Jiný pohled Lukáše Pollerta. Boj proti covidu? Vzniká cosi jako „obecní blaho“


VRI02162UNIQA v ročníku Pojišťovna roku 2020 získala stříbrnou příčku. Nezávislí porotci v případě UNIQA hodnotili v anonymním vyjádření kladně zejména pohotovou adaptaci provozu v době lockdownu a rychlost, s níž dokázala přejít do digitálního prostoru, a přitom poskytovat nadále plnohodnotný servis. Současně se snažila zákazníkům přístup k pojištění zjednodušit s ohledem na reálné praktické možnosti. Zaujala i videoprohlídkami škod nebo loňským upgradem životního programu DOMINO. Respekt si UNIQA získala rovněž rychlým pokrokem ve fúzi se společnostmi AXA. 

Pojišťovákem roku 2020 se stal generální ředitel UNIQA pojišťovny Martin Žáček. A nebylo to jeho první osobní ocenění. V ČR získal Martin Žáček tento titul už v letech 2012, 2015, 2016 a 2017. K tomu přidal v roce 2019 podobné ocenění i na Slovensku jako Poisťovák roka v tradiční anketě Poisťovňa roka pořádané společností Fincentrum společně s ekonomickým týdeníkem TREND. I tam o jeho prvenství rozhodli generální ředitelé pojišťoven působících na slovenském trhu.

„Titul mi udělal velkou radost. Ta není o nic menší než v předchozích ročnících, kdy mi byl kolegy z ostatních pojišťoven přisouzen. Moc si cením páté obhajoby. O to více, že přišla v nelehkém covidovém roce. Během něho jsme navíc integrovali společnosti AXA, jejichž akvizici jsme v únoru 2020 oznámili. Byl jsem moc pyšný na to, že jsme i v kompletně distanční době dodrželi stanovený harmonogram. Tato fúze znamená zahájení nové éry naší značky a uděláme vše pro to, aby UNIQA byla i v budoucnu hodnocena mezi nejlepšími,“ řekl Martin Žáček při převzetí ceny, a dodal: „Titul Pojišťovák roku vnímám jako ocenění skvělé práce celého týmu UNIQA, který mám tu čest vést, ale i mé angažovanosti v rámci českého pojistného trhu. V ní se snažím zúročit své dlouholeté zkušenosti z oboru ve prospěch nás pojišťoven jako celku a naší dobré reputace.“


Zakladatelem ocenění Banka/pojišťovna roku je Petr Stuchlík. Soutěž pořádá agentura BOY Awards (Bank Of the Year Awards). Z důvodu pandemie onemocnění COVID-19 se původně plánovaný listopadový slavnostní večer Banky roku 2020 v Obecním domě přesunul do náhradního termínu 23. března 2021. Kvůli trvajícím omezujícím opatřením a lockdownu se ceremoniál uskutečnil distanční formou.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články