Ing. Martin Žáček , CSc.

Martin Žáček

Funkce: Předseda představenstva a generální ředitel UNIQA

Martin Žáček (55), absolvent Jaderné a fyzikálně inženýrské fakulty, zahájil svoji profesní dráhu jako vědecký pracovník.

Do pojišťovnictví vstoupil v roce 1994, nejprve jako šéf oddělení controllingu, protože čísla byla a jsou jeho svět. Celou svoji kariéru v našem odvětví tráví v jednom dresu: nejprve Česko-rakouské pojišťovny (1994-2001) a po jejím přejmenování UNIQA (od 2001).

Martin Žáček zastával v průběhu let různé top manažerské pozice v představenstvu společnosti, mimo jiné jako CITO a CFO.  Generálním ředitelem (CEO) se stal v české UNIQA v roce 2008. V roce 2014 byl jmenován do stejné funkce i pro sesterskou UNIQA na Slovensku.

Letos přidal i funkci CEO v integrovaných AXA pojišťovnách, jejichž sloučení s UNIQA má být v létě dokončeno. Kromě toho je činný i v prezídiu České i Slovenské asociace pojišťoven.

Martin Žáček je ženatý a má dvě dcery. Rovněž je hrdým dědečkem tří vnuček. Ve volném čase je vášnivým běžcem a triatlonistou (v dorostenecké kategorii byl držitelem československého mistrovského titulu v atletice). Mluví čtyřmi jazyky a zajímá se o historii a geografii.

LinkedIn profil

Související články