UNIQA sčítá škody po bouřkách z počátku července


			UNIQA sčítá škody po bouřkách z počátku července

Po vydatných bouřkách z prvního července registruje UNIQA pojišťovna aktuálně na 880 škod v úhrnné hodnotě 42 milionů korun.

Z celkových do dnešních 9 hodin nahlášených 880 škod je 740 na vozidlech a zbývajících 140 na majetku. Na autech se vyřádily kroupy. Ničily také okna a střešní krytiny budov. Na těch ale „úřadovaly“ i silný vítr a lijáky.

Největší z doposud oznámených škod klientů UNIQA přišly ze dvou firem: výrobního závodu v Olomouci, kde vítr silně poškodil střechu. Liják následně způsobil zatečení vody do provozní haly. Škoda se odhaduje zatím na více než 2 miliony korun. Další velká škoda vznikla na venkovní výstavní ploše autosalónu v Táboře, kde bylo odhadem krupobitím poničeno více než 150 vozidel. I tady vyšplhá škoda nejméně na 2 miliony korun.


Mohlo by vás zajímat: ČKP: Počet pojištěných vozidel meziročně vzrostl o 3,2 %


Nejvíce jednotlivých škodních hlášení přicházelo zatím z Olomoucka (bezmála 450), dále Prahy a okolí (cca 140), Příbramska, Lysé nad Labem, Milovic, Kladna, Roztok, ale i z Vysočiny a Jižních Čech.

Počítá se s tím, že část zákazníků může své škody ještě dohlašovat v nadcházejících dnech nebo týdnech, například proto, že se teprve vrátí z dovolené UNIQA odhaduje, že celkový počet škod z bouřek z počátku července dosáhne asi hranice jednoho tisíce. Úhrnná hodnota všech pojistných událostí z pojištění vozidel a pojištění majetku tak může dosáhnout 45 až 50 milionů korun. 

Zdroj: UNIQA pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články