Rakouská UNIQA nabízí lifestylovou analýzu DNA


			Rakouská UNIQA nabízí lifestylovou analýzu DNA
8.7.2019 Zahraničí

Stravuju se správně? Jsem spíše vytrvalostní nebo silový typ? Jak mohu efektivně snížit svou hmotnost? To všechno jsou otázky, na které má odpověď DNA každého z nás. V rámci soukromého zdravotního pojištění nyní rakouská UNIQA nabízí svým zákazníkům vyšetření DNA. Výsledky mohou pomoci vyhnout se potravinám, které nám nesvědčí, odhalit poruchy v odbourávání negativních látek v těle a nastavit optimální zásobování těla živinami. To vše má vliv na zdraví i sportovní výkonnost a kondici.

„Chceme naše klienty podpořit, aby mohli vést bezpečnější, ale i lepší a delší život,“ popsal novou iniciativu Peter Eichler, člen představenstva UNIQA za oblast pojištění osob. „Analýza umožňuje individuální geneticky podložený výživový a pohybový program pro každého.“

Jedná se vědecky uznávaný genetický test v hodnotě okolo 1000 EUR, o který může požádat na 200 000 klientů k jejich pojištění. Vyšetření se provádí jednou; nemá smysl ho opakovat, protože genetické hodnoty zůstávají trvale stejné.

„Chceme se profilovat nikoli jen jako soukromá zdravotní pojišťovna. Hodláme přispívat i k prevenci a zabezpečení zdravotní a tělesné rovnováhy, což jsou zejména v poslední době velmi silná témata. Motivujeme naše zákazníky ke zdravému a aktivnímu životnímu stylu,“ objasnil důvody, proč byla plnění nyní doplněna o test DNA, Peter Humer, obchodní ředitel UNIQA.


Mohlo by vás zajímat: Varování ČNB: Pozor na distribuci produktů IŽP s rizikovými prvky!


Anonymita zaručena

Nejvyšším požadavkem u velmi citlivých osobních dat, jakými ta genetická bezpochyby jsou, je 100% anonymita. Veškeré údaje, k nimž vyšetření dospěje, jsou k dispozici výhradně jen klientovi. UNIQA pouze zaeviduje do pojistné smlouvy, že test proběhl, a provede platbu na speciální akreditovanou laboratoř Novogenia GmbH v Eulendorfu u Salcburku. Ta patří k evropským leaderům v oboru genetické diagnostiky pro zdravý životní styl.

Jak test probíhá

Klient obdrží sadu na vzorky přímo od firmy Novogenia poštou. Je určena k odběru slin z dutiny ústní. Jakmile laboratoř vzorky zákazníka dostane, trvá asi 4 týdny, než jsou závěry analýzy k dispozici. Ty jsou pak odeslány přímo zákazníkovi spolu s doporučeným programem osobní výživy a doporučenými potravinami i plánem pohybu, jež jsou založeny na genetickém profilu jedince.

Vzorky klienta jsou okamžitě po vyhodnocení testu likvidovány. V souladu s rakouskými předpisy musí Novogenia uchovat výsledky vyšetření po dobu 7 let. Proti tomu ovšem může klient kdykoli vznést námitku. Už ve vstupním formuláři je oprávněn žádat okamžitý výmaz výsledků svého testu.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články