UNIQA zve na Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze


			UNIQA zve na Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Praze
30.5.2018 Tiskové zprávy

Po dvaceti letech se vrací Mistrovství Evropy ve vodním slalomu do České republiky a poprvé se pojede na pražském kanále v Troji. Přijďte si zafandit do areálu v sobotu a v neděli 2. a 3. června a podpořit stovky špičkových sportovců z celého kontinentu! UNIQA bude u této nejvýznamnější vodácké události roku u nás znovu jako hlavní partner. Její podpora tomuto sportovnímu odvětví trvá už od roku 2005.

Zápletka už v nominaci

Několik reprezentantů mělo už národní dres jistý díky výsledkům na loňském Mistrovství světa ve francouzském Pau. Vedle Terezy Fišerové v zánovní dámské kategorii C1 hlavně kajakáři Ondřej Tunka (mistr světa) a Vítek Přindiš (vicemistr světa). Ale tato kategorie K1 je u nás tradičně velmi nabitá, přitom zbývalo zabojovat už jen o jediné místo v reprezentačním týmu – více českých borců na ME 2018 a na MS 2018 za ČR závodit nemůže.


Mohlo by vás zajímat: Němci jsou největší odmítači autonomních aut


Čekala se obrovská bitva mezi olympijskými medailisty Jiřím Prskavcem a Vavřincem Hradilkem. Nakonec soupeřil suverénní Prskavec spíše s kolegou Hilgertem, zatímco Hradilek si na závěr nominací spravil chuť titulem Mistra ČR. Jiří Prskavec, jehož je UNIQA generálním partnerem, odzávodil nominační podniky bez ztráty a právem se probojoval mezi elitu. V ostatních kategoriích se prosadili většinou favorité.

V Praze na ME uvidíme rovněž závod deblkanoistů (C2), jejichž disciplína bohužel díky vyřazení z programu OH už oslabuje. Dále se týmy postaví i na start závodu hlídek v kategoriích C1, K1 a C2.

Koho uvidíme na trati?

V Troji máte šanci opravdu zblízka potkat všechny aktuální hvězdy tohoto sportu nejen z ČR, ale také ze Slovenska, Německa, Francie, Slovinska a dalších zemí, kde je vodní slalom v kurzu. Z našich se těšte na výše jmenované Jiřího Prskavce, Terezu Fišerovou, dále třeba na Kateřinu Kudějovou, Vítězslava Gebase nebo Lukáše Rohana. Ze světových jmen jsou přihlášeni Boris Neveu (Francie), Joseph Clarke (Británie), Peter Kauzer (Slovinsko), Corina Künhleová (Rakousko), Ricarda Funková (Německo) nebo Elen Kaliská a Michal Martikán (Slovensko).

Jak se pojede

Podrobnější předběžný program závodů najdete ZDE

Zdroj: UNIQA pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články