UNIQA v 1. čtvrtletí 2018: Roste hlavně autopojištění


			UNIQA v 1. čtvrtletí 2018: Roste hlavně autopojištění

Během prvních třech měsíců roku 2018 vybrala UNIQA pojišťovna na pojistném celkem 1,717 miliardy korun, což odpovídalo meziročnímu tempu růstu o 4,72 %. Posílila opět nad úrovní průměru pojistného trhu, když prim hrály znovu neživotní segmenty.

UNIQA si tak nadále drží pozici tržní osmičky. Na bázi APE (10 % z jednorázů) činil přírůstek UNIQA za 1. kvartál 4,63 %. Znovu dominovalo pojistné v neživotních segmentech. To se podílelo na celkovém objemu pojistného opětovně z více než 83 %. Životní pojistné nepatrně kleslo o necelé procento. Tržní podíl UNIQA v neživotním pojištění je aktuálně 6,3 % a v životním pojištění 2,4 %.

V neživotním pojištění se pojistné zvýšilo o 5,9 %. Stejně jako loni se nejvíce dařilo v pojištění vozidel (havarijní +12 %, povinné ručení dokonce +19 %). Tyto obory už delší dobu profitují z vysokého odbytu nových i ojetých aut. Potěšitelný je vývoj v segmentu pojištění domů a domácností, u něhož růst pojistného zrychlil meziročně o 15 %.

V pojištění osob dominovalo cestovní pojištění s přírůstkem pojistného o 22 %.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Omezení rezerv


Ve škodovosti vykázala UNIQA pojišťovna o něco nižší hodnotu 59,1 % oproti loňské 60,5 %. Ve kmeni registrovala necelých 873 000 pojistných smluv, bezmála o 9,3 % více než loni. Nejvíce přibylo smluv povinného ručení (meziročně o 17 %).

Skupina UNIQA Insurance Group, k němuž česká UNIQA pojišťovna patří, vykázala za první tři měsíce růst pojistného o 1,6 % na 1,535 miliardy eur. Velký přínos mělo neživotní pojištění v rámci UNIQA International, které vzrostlo o 11,3 %. Zisk skupiny před zdaněním činil 73,9 milionu eur; stoupl meziročně o 123 %.

UNIQA Česká republika spadá pod část UNIQA International sdružující 17 zemí mimo rakouský trh. Podíl UNIQA pojišťovny na pojistném UNIQA International činil v prvním kvartále 15,8 %. Sedmnáct zemí UNIQA International generovalo v součtu ve sledovaném období 28 % pojistného a 19 % hrubého zisku celé skupiny UNIQA Insurance Group.

Zdroj: UNIQA pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články