Záměna natankovaného paliva? Klientům Allianz pomůže asistenční služba


			Záměna natankovaného paliva? Klientům Allianz pomůže asistenční služba

Nejednoznačné názvy pohonných hmot jsou častým důvodem jejich záměny. I když tankovací pistole na motorovou naftu je širší, než ta benzínová, přesto není výjimkou ani záměna benzínu za naftu. Motoristé, kteří mají u Allianz sjednané nové autopojištění mají v případě omylu jednu velkou výhodu. Nemusí shánět hadičku na vyčerpání špatně natankovaného paliva, protože jim stačí obrátit se o pomoc na svoji asistenční službu.

Už se Vám někdy stalo, že jste přijeli na čerpací stanici a přemýšleli jste, jestli je pro Vás  MaxxMotion, Efecta nebo FuelSave ta správná volba? Nejjednodušší je jít se zeptat obsluhy, o jaký druh paliva jde. Narazit ale můžete i v zahraničí. Máte natankovat sans plomb, etanol nebo motorinu?

V Evropě dochází ke sjednocení značení pohonných hmot. Standardní benzín by měl mít označení E5 a nafta B7. Číslo u písmene znamená podíl biosložky v palivu, mohou se tedy objevovat i paliva např. E10 nebo B30. Názvy jsou různé, ale pistole, které řidiči zasunují do nádrží svých vozů stejné.


Mohlo by vás zajímat: Unikátní aplikace: Digitální lékař nonstop k dispozici


O tom, že záměna paliva není nic neobvyklého, svědčí i statistika asistenční služby Allianz.  „Za poslední dva roky vzrostl počet našich zásahů. Zatímco za celý rok 2016 jsme pomohli 106 řidičům, kteří načerpali špatné palivo, letos to bylo už 184 případů. Pomoc se přitom nevztahuje jen na území České republiky. Zasahovat jsme museli i při 16 případech v zahraničí,“ říká metodik autopojištění Allianz pojišťovny Václav Dub. Ještě častěji asistenční služba pomáhala řidičům, kterým došlo palivo při cestách mimo Česko. V zahraničí „na suchu“ jen letos zůstalo 32 řidičů.

„Věříme, že sjednocení názvů přispěje ke snížení počtu našich zásahů. Pokud ale někdo skutečně omylem natankuje špatné palivo, nemusí se obávat, že by se mu pomoci v budoucnu nedostalo. Tuto službu poskytujeme všem řidičům s naším novým autopojištěním,“ doplňuje Václav Dub.

Zdroj: Allianz pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články