Video: Řidič autobusu ve Frýdku-Místku mířil pod vlak


			Video: Řidič autobusu ve Frýdku-Místku mířil pod vlak
28.2.2018 Spektrum, Video, Škody

Policie vyšetřuje počínání řidiče linkového autobusu, který ve Frýdku-Místku přejel železniční přejezd na červenou. Krátce na to místem projel osobní vlak. Policisté řidiče podezřívají z poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Hrozí mu za to až roční vězení. Mluvčí frýcedko-místecké policie Karolina Bělunková dodala, že řidič zatím nebyl obviněn.

Událost, která se stala v neděli, zachytil městský kamerový systém. Zástupci města záznam už poskytli policii. "V neděli po poledni řidič ČSAD ohrozil životy cestujících. Chybělo málo a neštěstí by bylo na světě. Zodpovědnost je vždycky na řidiči, červená je červená a pro všechny znamená stop. Nicméně budu muset svolat schůzku s vedením ČSAD, aby promluvilo některým šoférům do duše. Řidič tohoto autobusu by měl letět na hodinu," uvedl na svém facebookovém profilu primátor města Michal Pobucký (ČSSD).

                                                                                                                              Zdroj: youtube

Železniční přejezd nedaleko centra města je problémový dlouhodobě. Je vybaven jen světelnou a zvukovou signalizací. Představitelé města poukazují na chybějící závory. V roce 2015 se zde například vlak srazil s projíždějícím kamionem. Z osmi desítek lidí ve vlaku nebyl zraněn nikdo, řidič kamionu utrpěl lehké zranění.

                                                                                                                                  Zdroj: youtube

Zdroj: youtube

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články