Brexit: Euler Hermes požaduje přechodné období


			Brexit: Euler Hermes požaduje přechodné období
19.7.2017 Zahraničí

Podle názoru úvěrového pojistitele Euler Hermes má Spojené království politické nesnáze. Aby bylo zabráněno prudkému nárůstu úpadků britských podniků, pokládá za nutné dohodnout mezi EU a Spojeným královstvím předchodné období. Jinak by se mohl v roce 2019, což je rok oficiálního vystoupení Spojeného království z EU, počet úpadků britských podniků zvýšit oproti roku 2018 o 15 %.

Tato dohoda by stejně byla podle Euler Hermes, který je dceřinou společností Allianz S.E., jen překlenovacím řešením do té doby, než bude uzavřena finální obchodní dohoda.  

Výsledek voleb ve Spojeném království určitě zvýšil před zahájením jednání o Brexitu hospodářskou nejistotu. Euler Hermes odhaduje, že bez zmíněné dohody by podnikatelské investice mohly v roce 2019 poklesnout o 8 %.


Mohlo by vás zajímat: IDD: Německý parlament změnil vládní návrh zákona


Dohoda o přechodném období je dle Euler Hermes velmi pravděpodobným scénářem, protože parlamentní volby snížily riziko tzv. tvrdého Brexitu.

Byl by získán čas na přípravu obchodní dohody, kterou však Euler Hermes specifikuje bez bližšího vysvětlení jako omezenou. Politické nesnáze plynoucí z parlamentních voleb by se mohly postarat v krátkodobém období o jistou finanční nestabilitu a další kolísání kurzu britské libry.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články