Britské pojišťovny vnímají Solvency II jako "nutné zlo"


			Britské pojišťovny vnímají Solvency II jako "nutné zlo"
10.7.2014 Zahraničí

Podle průzkumu auditorské a poradenské společnosti Grant Thorton bere většina britských pojišťoven blížící se směrnici Solvency II jako „nutné zlo“ a jsou znepokojeni náklady na nové požadavky.

Nová pravidla, která by měla vyjít v platnost 1. ledna 2016,  mají za cíl lépe chránit spotřebitele tím, že pojišťovny budou lépe odpovídat za jejich kapitáové rezervy na pokrytí rizik.

Tři čtvrtiny považují náklady na Solvency II za nepřiměřené, zatímco pouze 6% respondentů se domnívá, že náklady na zavedení nového nařízení je rozumné.

Objem prací a zdrojů, které šly do příprav na splnění Solvency II byly podle Simon Sheafa, ředitele pojistně-matematického útvaru ve společnosti Grand Throton vynikající, přesto mají pojišťovny značné výhrady, pokud jde o dopad na jejích podnikání.

Opatření přijatá v rámci příprav na Solvency II, jako je modernizace systémů IT, stála za poslední desetiletí největší světovou zajišťovnu, Munich Re, mezi 200 - 300 milionů eur (273 dolarů - 409 milionů dolarů).

Podle ředitele the Bank of England, Andrew Bulleyho jsou britské pojišťovny na Solvency II připravené. Také téměř všechny pojišťovny odpověděly, že by byly schopné plnit nové požadavky včas. Zároveň průzkum ukázal, že téměř dvě pětiny pojišťoven věří méně než 70% svých konkurentů, že je schopné tyto požadavky splnit včas.

Reuters 

Zdroj: Reuters

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články