Pojištění letu s fotbalistou Emiliano Salou bylo neplatné


			Pojištění letu s fotbalistou Emiliano Salou bylo neplatné
21.3.2019 Zahraničí

I více než dva měsíce po tragické smrti argentinského fotbalisty Emiliano Sala (28) během letu přes Lamanšský průliv trvá jeho bývalý francouzský klub Nantes na zaplacení dohodnutých 17 milionů EUR za jeho přestup.

Velšský tým Cardiff City má tuto částku zaplatit, ačkoli za něj Sala nenastoupil ani na jedinou minutu zápasu. Klub sjednal na fotbalovou posilu pojištění ve výši 16 milionů liber. To se teď ale ukázalo pravděpodobně jako bezcenné, protože pilot zřejmě nesměl se svým strojem odstartovat.


Mohlo by vás zajímat: Německá zajímavost: Jak to bude dál se srovnávacími portály?


Emiliano Sala chtěl 21. ledna letět z Francie do svého nového klubu, nicméně letadlo se s ním zřítilo do vod průlivu. Nantes zapojilo do vymáhání milionů za přestup světovou federaci FIFA. „Obdrželi jsme stížnost francouzského FC Nantes proti britskému Cardiff City v souvislosti s transferem,“ sdělili zástupci FIFA koncem února. Potvrdili, že tento požadavek bude přezkoumán.

Velšané si pojistili nového klíčového hráče na 16 milionů liber. Zda bude ale pojistná smlouva k něčemu, je s otazníkem. Závisí to na tom, jak byl let organizován a uskutečněn. Z Cardiffu se ozvali, že to nebyli oni, kdo zajišťoval cestu Emiliana Saly soukromým jetem, jenž se později zřítil. Přelet organizoval agent fotbalisty Mark McKay, jemuž tak nyní hrozí regresní postih.

Zdroj: be.invalue.de

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články