Velká Británie: Home office u konce. Chtějí zaměstnanci zpět do kanceláří?


			Velká Británie: Home office u konce. Chtějí zaměstnanci zpět do kanceláří?
10.7.2020 Zahraničí

Skoro každý z nás to v uplynulých týdnech a měsících zakusil: nepřetržitý home office. V té souvislosti vyvstalo mnoho otázek. Postrádali jsme své kolegy, kancelářské vtípky a chodbové klepy? Ulevili jsme si od každodenního dojíždění a získali jsme osobní flexibilitu? Odpovědi lze zjistit jen anketou mezi zaměstnanci, kteří se nyní mají vrátit zpátky do práce.

Insurtech MCL InsureTech ze Severního Irska provedl studii mezi svými pracovníky a překvapivě zjistil: nastavení se změnilo. 87 % z dotázaných by si přálo pokračovat v režimu home office i po zrušení restrikcí a nouzového stavu. Mladá firma má 130 zaměstnanců v Coleraine a Swords v Dublinu. Více než ¾ z nich (76 %) bylo se svým home officem velmi spokojeno nebo spokojeno. Dvě třetiny navíc sebevědomě prohlásily, že jsou z domova při práci efektivní. A 85 % z těchto „pracovitých“ dokonce věří, že jsou stejně efektivní jako v kanceláři nebo dokonce ještě produktivnější.


Mohlo by vás zajímat: Rozpohybují mírné podmínky pro hypotéky konečně trh?


Jako hlavní pozitiva home office zdůrazňovali oslovení úspory, úlevu od dojíždění a lepší životní rovnováhu. Naopak jen 12 % dotázaných nechtělo pracovat z domova, protože trpěli sociální izolací a nedostatkem komunikace s kolegy v práci. To byla hlavní uváděná negativa.

„Jako on-line společnost s IT systémy založenými na cloudu byl náš provozní model vždy flexibilní a schopný fungovat i distančně,“ komentoval výsledky výkonný ředitel firmy MCL InsureTech Gary McClarty. „Zatímco jsme ale měli většinu našich pracovníků v kancelářích, covid-19 nás donutil přejít na 100% home office ve všech divizích a pokračovat vzdálenou formou. Poslední mimořádná krize má spoustu místa v médiích. Už teď je cítit, že se model práce odjinud stává prvkem měnícím dosavadní pravidla hry. Zamýšlíme se, jak bude vypadat práce v budoucnu – mimo jiné se diskutuje o skonu kancelářské kultury a každodenního dojíždění za prací. Abychom se dozvěděli, nakolik je realita nakloněná takovým prognózám, uskutečnili jsme naši anketu mezi zaměstnanci. A výsledky jsou určitě překvapivé.“


Mohlo by vás zajímat: Phishing : Věrohodně se tvářící podvod


Určitě nejde jen o eliminaci „žroutu času“, tedy dojíždění a úsporu nákladů. Mnohem významnější je jiný výsledek ankety. Téměř 71 % respondentů vyslovilo mínění, že s home office cítí lepší sladění pracovního a rodinného života, méně stresu a mají zdravější životní styl.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články