Drahých nehod na letištích přibývá


			Drahých nehod na letištích přibývá
26.10.2018 Pojistný trh

Průmyslová divize Allianz AGCS registruje stále více nehodových událostí na letištích. Enormně rostou náklady na pojistná plnění.

Německá společnost AGCS (Allianz Global Corporate & Specialty) zveřejnila statistiky nehod na německých letištích. Podle nich došlo loni celkem k 523 škodním událostem na 14 různých letištích, která odbavují bezmála 40 % z celkových 234 milionů pasažérů.

Kolize letištních vozidel

Na prvním místě jsou podle analýzy nehody za účasti letištních vozidel s podílem bezmála třetinovým – 31 %. Tahače, vozíky na zavazadla nebo pracovní plošiny jsou relativně často aktéry střetů. Na druhém místě se objevují škody na letadlech (21 %) s obzvláště vysokou průměrnou výší 46 000 eur na jeden případ.


Mohlo by vás zajímat: Zajímavost: Lloyd´s překvapuje pojištěním marihuany


Výsledky z Německa se prakticky kryjí se světovými statistikami Allianz z vyšetřování letištních nehod. Podle nich případů na předpolí letišť je celosvětově téměř pětina všech škod z letecké dopravy, a jejich hodnota odpovídá 15 % všech pojistných plnění v leteckém transportu.

Nové materiály prodražují škody

Příčinou stále vyšších škod jsou i nově používané materiály v letectví, které drasticky zdražují opravy letadel. Jsou náročnější na čas, náklady a vyžadují mnohem kvalifikovanější technické specialisty.

Zdroj: asscompact.at

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články