Mojmír Hampl nastupuje do KPMG. Co bude mít na starost?


			Mojmír Hampl nastupuje do KPMG. Co bude mít na starost?

Českou kancelář KPMG posílí od září ekonom Mojmír Hampl. Z pozice Director převezme odpovědnosti Zdeňka Tůmy a povede poradenské služby pro finanční sektor. Tůma by se měl od poloviny října stát předsedou dozorčí rady ČSOB.

Mojmír Hampl byl v letech 2008 až 2018 viceguvernérem České národní banky. Předtím působil jako ekonom v České spořitelně a ve vedení České konsolidační agentury. Je členem představenstva České společnosti ekonomické a zasedá ve správní radě Institutu pro ekonomické vzdělávání, jehož je spoluzakladatelem.


Mohlo by vás zajímat: Nové odborné zkoušky: Co je to „Ex-dividend day pro akcionáře“?


Hampl vystudoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, kde také získal doktorát. Dále absolvoval postgraduální studium ekonomie na britské University of Surrey. Působí jako Research Associate v Centru pro systémová rizika na London School of Economics a pravidelně přednáší na vysokých školách a odborných fórech.

KPMG zahájila svou činnost v Česku v roce 1990, nyní má více než 1100 zaměstnanců a kanceláře v Praze, Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. Společnost poskytuje služby auditu, daní, poradenství a práva. Celosvětová síť KPMG má více než 207 000 odborníků, kteří působí ve 153 státech světa.

Zdroj: KPMG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články