VIG: Elisabeth Stadlerová předává funkci Hartwigu Lögerovi


			VIG: Elisabeth Stadlerová předává funkci Hartwigu Lögerovi

Od 1. července 2023 převezme Hartwig Löger od Elisabeth Stadlerové funkci předsedy představenstva Vienna Insurance Group (VIG). Peter Höfinger se stane místopředsedou představenstva.

Elisabeth Stadlerová je generální ředitelkou Vienna Insurance Group od ledna 2016. Na konci srpna 2022 oznámila, že svůj mandát, který trvá do 30. června 2023, neprodlouží. Elisabeth Stadlerová ukončí svou provozní kariéru po téměř 40 letech v pojišťovnictví, z toho 20 let ve funkcích v představenstvu. V rámci skupiny bude nadále vykonávat funkce v dozorčí radě.


Mohlo by vás zajímat: Výroční zpráva IE: Přezkum S II jako příležitost ke zlepšení regulace


Hartwig Löger převezme funkci generálního ředitele Vienna Insurance Group 1. července 2023. Svou kariéru v pojišťovnictví zahájil v roce 1985 a do skupiny nastoupil v roce 1997 jako vedoucí prodeje společnosti Donau Versicherung, kterou zastával do roku 2002. Od ledna 2021 je členem představenstva VIG a od poloviny září 2021 zástupcem generální ředitelky Elisabeth Stadlerové. Peter Höfinger, který pracuje pro koncern od roku 2003 a od roku 2009 je členem představenstva Vienna Insurance Group, se od 1. července 2023 stane místopředsedou představenstva.

Hartwig Löger VIG

Hartwig Löger

Peter Thirring, který má za sebou rovněž téměř čtyřicetiletou kariéru v pojišťovnictví, odejde na konci června 2023 do důchodu a opustí představenstvo VIG a od 1. července 2023 převezme funkci člena dozorčí rady Vienna Insurance Group. V letech 2016 až 2018 byl generálním ředitelem pojišťovny Donau Versicherung a od roku 2017 je členem představenstva Vienna Insurance Group.


Mohlo by vás zajímat: 1Q 2023: Aktiva Aegonu jsou -24 %. MAPFRE má čistý zisk -17 %


Představenstvo VIG bude mít od července 2023 místo osmi členů šest členů, a to Hartwiga Lögera jako generálního ředitele, Petera Höfingera jako zástupce generálního ředitele, Liane Hirner jako CFRO (Chief Finance and Risk Officer), Gerharda Lahnera jako COO (Chief Operations Officer), Gábora Lehela jako CIO (Chief Innovation Officer) a Haralda Rienera pro retail. Všechny mandáty členů správní rady trvají do 30. června 2027.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články