Sektor pojišťovnictví je svazován stále přísnější legislativou a regulací. I o právních novinkách budeme již 19. října 2022 mluvit na 8. ročníku konference Trendy v pojišťovnictví, kterou pro Vás připravila společnost conforum.
V blízké době je očekávána revize Solvency II a v Evropě se již diskutuje návrh směrnice IRRD. O největších navrhovaných změnách a aktuální stavu projednávání návrhů bude mluvit Irena Kubátová z Ministerstva financí ČR.
Motorovou směrnici a její transpozici zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla představí Vladimír Přikryl rovněž z Ministerstva financí ČR.
Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2021 v Česku dle oPojištění.cz
Velkou novinkou je i IFRS17, které radikálně mění pohled na hodnocení rizikovosti klienta a systém upisování rizik. Jak probíhá implementace v praxi jedné z velkých pojišťoven? Inspiraci přinese Jarmila Ranošová z Allianz.
Od 1.1.2023 se mění technické standardy k PRIIPs. Co je nejvíce problematické téma zavádění těchto pravidel a proč? Jaký bude další vývoj ohledně pravděpodobné komplexní změny nařízení a souvislost s RIS? I o tom bude mluvit Alexander Kult.
Nejen o legislativních změnách, ale i o dalších aktuálních výzvách dopadajících na pojišťovnictví jako je hospodářský vývoj v Evropě i ČR, připojištění dlouhodobé péče nebo jsou klimatická rizika bude dopolední panelová diskuse. Jsem ráda, že naše pozvání k diskuzi přijali Michael Dubský z Renomia, Michal Korejs z NN, Pavel Krbec z Rixo a Ivan Špirakus z INSIA.
Mohlo by vás zajímat: Japonsko: Pojištění při kolapsu z vedra a pojištění pro případ osamělé smrti
Zajímají Vás tato témata? Přihlaste se a přijďte diskutovat s námi do hotelu Majestic Plaza Prague****.
Těšíme se na Vás.
Aktuální program s přihláškou k dispozici ZDE
Z dalších témat:
- Aktuální ekonomický vývoj a jeho vliv na pojišťovny ČR a SR
- Strategický panel osobností pojistného trhu: příležitosti a výzvy turbulentní doby
- Klimatická rizika, taxonomie, ESG – informační povinnost
- Komerční připojištění dlouhodobé péče
- Novinky na tuzemské InsureTech scéně
Komentáře
Přidat komentář