Ľubor Vrlák: Svět už nikdy nebude stejný jako dřív


			Ľubor Vrlák: Svět už nikdy nebude stejný jako dřív
25.2.2021 Pojistný trh

Rok 2020 byl po všech stránkách velmi komplikovaný. Pandemie koronaviru bez sebemenšího varování doslova ochromila fungování všech složek naší společnosti. Co nás čeká a co nás nemine v roce 2021? Jaké budou ty klíčové momenty v oblasti pojišťovnictví? V dnešním zamyšlení představí své postřehy výkonný ředitel společnosti Youplus pro Česko a Slovensko Ľubor Vrlák.

Myslím si, že každý z nás tak nějak přirozeně vstupuje do nového roku s očekáváním, zda bude něco jinak, většinou lepší. Troufám si říci, že rok 2020 nebyl výjimkou. Právě naopak. Mnozí ho vítali s pocitem magičnosti. A on nezklamal. Přinesl něco nového, nečekaného. Svět se úplně změnil. To, co jsme považovali za normální, se stalo výjimečným, to, co bylo okrajové, se stalo standardem. Platí to pro všechny sféry lidského bytí a pojistný trh není výjimkou. Rok 2020 vrátil na první místo zájmu člověka ochranu jeho života a zdraví. Potřeba zabezpečit sebe a své blízké v případě neočekávané události získala nový rozměr a vedla ke zvýšenému zájmu o životní pojištění. I pojišťovny se musely novým podmínkám přizpůsobit.


Mohlo by vás zajímat: Podcast: Pandemie jako hollywoodský film. Nové zkoušky zkvalitní trh


Při tvorbě procesů a produktů musely vzít v úvahu nová rizika a nevídané omezení. Rok 2020 znamenal expresní nástup online technologií a digitálních řešení, které vytvořily předpoklady pro pokračování poskytování služeb klientům, ba dokonce růst jejich kvality a dostupnosti. Pro naši pojišťovnu to znamenalo potvrzení správnosti strategie, se kterou jsme na trh vstupovali. Digitální, bezpapírové procesy byly od začátku základním stavebním kamenem naší vize, a proto přizpůsobení se novým podmínkám bylo poměrně jednoduché. Rok 2020 byl zkouškou odolnosti a připravenosti pojišťovny Youplus a celého pojišťovacího sektoru a myslím si, že se za způsob, jakým jsme se s tím vyrovnali, nemusíme stydět.

Předpokládám, že rok 2021 nebude za tím předcházejícím v ničem zaostávat. Všichni si přejeme, aby se svět vrátil do normálu. Ale je velmi těžké říci, co je tím normálem. Svět už nikdy nebude stejný jako dřív. V dobrém i ve zlém. Věřím, že po odeznění pandemie se vrátíme k tomu dobrému před jejím vypuknutím, ale přeneseme si tam i to dobré, co nás tato doba naučila. Jsem přesvědčený, že si budeme víc vážit sebe a svých blízkých. Zdraví, života...


Mohlo by vás zajímat: Vakcína jako hlavní motor globálního ekonomického růstu v druhé polovině roku


Očekávám, že i nadále budeme ve zvýšené míře využívat digitální technologie, které nám ulehčují život. Za výzvy roku 2021 pro pojišťovny považuji především udržení platební disciplíny klientů v případě negativních následků pandemie na ekonomiku a management likvidace pojistných událostí. My v Youplus chceme v roce 2021 potvrdit trend z roku 2020 a upevňovat naše postavení na trhu. Chceme našim klientům poskytovat vysoký standard služeb a být pro ně dobrým partnerem, když to budou nejvíc potřebovat.

Ľubor Vrlák
Výkonný ředitel společnosti YOUPLUS pro Česko a Slovensko

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články