YOUPLUS koupila portfolio pojistných smluv pojišťoven Basler  


			YOUPLUS koupila portfolio pojistných smluv pojišťoven Basler  
9.1.2020 Akvizice a fúze

Švýcarská skupina INSUREVOLUTION, pod kterou patří i YOUPLUS Insurance International AG (Lichtenštejnsko) a myLife Lebensversicherung AG (Německo), koupila aktivity německé pojišťovací skupiny Basler, které souvisejí s činností jejích poboček v České republice a na Slovensku.

Dvě pojišťovny ze skupiny INSUREVOLUTION – YOUPLUS Insurance International AG (Lichtenštejnsko) a myLife Lebensversicherung AG (Německo), tak získávají část portfolia pojistných smluv pojišťoven Basler. Pojišťovna YOUPLUS, která pod touto obchodní značkou nedávno odstartovala své aktivity v České republice, přebírá kmen neživotních pojistných smluv, pojišťovna myLife se pak stává novým pojistitelem kmene smluv životního pojištění.

Německá pojišťovací skupina Basler prodala na základě předchozího souhlasu německého orgánu dohledu nad finančními trhy (BaFin) kmen pojistných smluv, vzniklý činností jejích poboček v České republice a na Slovensku, lichtenštejnské pojišťovně YOUPLUS Insurance International AG a německé pojišťovně myLife Lebensversicherung AG, které obě patří do švýcarské skupiny SWISS INSUREVOLUTION PARTNERS. Pojišťovna YOUPLUS tak dne 30. 12. 2019 převzala kmen neživotních pojistných smluv, tvořený zejména úrazovým pojištěním, od poboček pojišťovny Basler Sachsversicherungs-Aktiengesellschaft.


Mohlo by vás zajímat: Ľubor Vrlák prozradí, jaká je obchodní strategie pojišťovny YOUPLUS


Pojišťovna myLife se od stejného data stala pojistitelem životních pojistných smluv, které patřily do kmene poboček pojišťovny Basler Lebensversicherungs-Aktiengesellschaft. Převod se týká jak aktivních, tak již ukončených pojistných smluv. „Jsem velmi hrdý, že tým YOUPLUS, který v roce 2019 spustil novou inovativní životní pojišťovnu, dokázal posílit svou pozici na trhu o akvizici pojišťovny Basler. Jedná se o velmi důležitý krok v expanzi SWISS INSUREVOLUTION PARTNERS, jehož cílem je prohloubit evropské pojišťovací aktivity,“ vysvětluje Martin Vogl, předseda správní rady SWISS INSUREVOLUTION PARTNERS a dodává, jaké jsou další plány na tomto poli: „V následujících letech budeme dále aktivně usilovat o organický růst prostřednictvím fúzí a dalších akvizic ve zmíněném regionu.“

Pojišťovna YOUPLUS, která v nedávné době prostřednictvím své české pobočky spustila prodej životního pojištění, se na základě uzavřené smlouvy s pojišťovnou myLife bude o klienty obou pojišťoven starat a zajišťovat veškerou správu pojistných smluv i likvidaci pojistných událostí. Pojišťovna YOUPLUS tedy od 30. 12. 2019, v zájmu zachování maximálního komfortu pro bývalé klienty Basleru, poskytuje kompletní servis smluv jak životního, tak i neživotního pojištění. Pro klienty žádné z pojišťoven se nic nemění, jejich pojistné smlouvy budou pokračovat za stejných podmínek, za kterých si je sjednali s původními pojistiteli.


Mohlo by vás zajímat: Politická rizika jsou stále větší hrozbou


Beze změny zůstávají i stávající čísla účtu a platební údaje pro platby pojistného. Nepromlčené nároky z pojistných smluv uzavřených s pojišťovnami Basler je možné uplatnit u nových pojistitelů. Ti zajistí také vyřízení již nahlášených pojistných událostí, případně jiných uplatněných nároků ze strany klientů. Klienti obou pojišťoven budou o převodu pojistného kmene informováni dopisem, ve kterém mohou najít další informace, včetně informací o svých právech a dalších následcích spojených s převodem pojistného kmene.

Zdroj: YOUPLUS

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články