Mírné snížení zisku Generali ve 3. čtvrtletí 2017


			Mírné snížení zisku Generali ve 3. čtvrtletí 2017

V období leden – září 2017 vykázala skupina Generali zisk ve výši 1,463 mld. eur, což znamená pokles zisku o 9,9 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2016. Provozní výsledek zůstal naproti tomu stabilní na úrovni zhruba 3,6 mld. eur. Někteří experti dávají v podstatě mírný pokles zisku do souvislosti s prodejem nizozemské dceřiné společnosti Generali.

Pojistné skupiny Generali činilo v prvních devíti měsících roku 2017 51,638 mld. eur a zůstalo v zásadě na úrovni stejného období předchozího roku (51, 797 mld. eur).  V neživotním pojištění se pojistné zvýšilo o 1,4 %, ale pojistné životního pojištění pokleslo o 0,7 %.

Kombinovaná kvóta vzrostla o 0,7 procentního bodu na 93 %. Relativně vysoký přírůstek pojistného ve výši 3,2 % byl zaznamenán v pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Byl ovlivněn zvláště tzv. růstovými trhy, jako je Německo (+ 4 %), Španělsko (+ 4,6 %), střední a východní Evropa (+ 4,6 %) a Amerika (+ 31,3 %).


Mohlo by vás zajímat: Slovensko: Jak na 8% odvod z neživotního pojištění?


Samotná Generali pozitivně hodnotí i čistý přírůstek v životním pojištění přesahující 8,2 mld. eur, který ji řadí mezi nejlepší evropské pojišťovny, a to díky jejím pojistným produktům spojeným s fondy a díky penzijním produktům.

Generali zaznamenala významný růst ve výši přes 13 % i v oblasti „správy majetku pro třetí“. Generali dále upozorňuje na vynikající výši kombinované kvóty, a to přes nárůst živelních škod, na podstatné zvýšení marže u nové produkce v životním pojištění, na snížení nákladů atd.


Mohlo by vás zajímat: Obří fúze: Vzniká největší rakouská životní pojišťovna


Pokud jde o prodej nizozemské dceřiné společnosti, Generali v tiskové zprávě ze dne 13. září 2017 uvádí, že souhlasila s převodem svého podílu v pojišťovně Generali Nederland (a jejích dceřiných společnostech) na společnost ASR Nederland, která patří k předním pojišťovacím skupinám v Nizozemsku. Součástí transakce je i dohoda, že Generali Group přestane poskytovat zajištění dceřiným společnostem Generali Nederland.

Přínos nizozemského obchodu pro provozní výsledek (zisk) skupiny Generali byl vcelku omezený, neboť v roce 2016 činil přibližně 9 mil. eur. Transakce bude mít nesporně pozitivní dopad na skupinový regulatorní solventnostní poměr, neboť k němu přispěje asi 1,6 procentního bodu. Ovšem na druhé straně se podle tiskové zprávy Generali očekává, že bude generovat jednorázovou ztrátu ve výši zhruba 270 mil. eur.

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články