Kdo koupí belgickou dceru Generali?


			Kdo koupí belgickou dceru Generali?
13.9.2017 Spektrum, Zahraničí

Zdá se, že Allianz SE chce pokračovat v nákupní jízdě po Evropě. Podle informací sdělovacích prostředků má zájem o převzetí dceřiné společnosti Generali v Belgii. Mezi zájemce však patří také pojišťovna Baloise Holding a finanční investor Cinven, který sídlí v Londýně. Nabídky měly být prý předloženy do 8. září 2017. Tento belgický obchod italského pojistitele má hodnotu 500 mil. EUR.

Generali, která je třetím největším pojistitelem v Evropě, se nachází ve fázi reorganizace a  v rámci ní tento obchod znamená vzdání se zatím největší společnosti. Nového vlastníka chce nalézt za součinnosti s Deutsche Bank do poloviny září 2017. Ten by získal zhruba 530 000 klientů a mohl by provozovat pojišťovací činnost v široké škále od životního pojištění až po pojištění motorových vozidel.

Generali chce belgickou dceřinou společnost prodat jako celek a nikoli po částech. Nechce také prodat jen stávající pojistný kmen, tj. bez přístupu k novým klientům. S tím prý nabídky Allianz, Baloise Holding a Cinven počítají, kdežto další pojistitel Athene, se sídlem na Bermudách, má prý zájem toliko o odkup a správu stávajícího kmene. Je ovšem třeba dodat, že všichni zmínění zájemci o převzetí belgické společnosti Generali odmítli sdělit k tomuto obchodu jakékoli stanovisko. 


Mohlo by vás zajímat: Blízká budoucnost ekonomiky ve znamení inovací a digitálních technologií


Tento belgický obchod je součástí strategie Generali, zveřejněné v listopadu 2016, získat k posílení svého finančního zdraví nejméně 1 mld. eur, a to opuštěním 13 až 15 zemí. Hlavním cílem je snížit náklady na slabších trzích a zvýšit zisk. Dne 1. září 2017 vyjádřil předseda představenstva Generali Philippe Donnet přesvědčení, že skupina tohoto cíle dosáhne. Sdělil také, že prodejní proces v Belgii probíhá uspokojivě a že o aktiva Generali je značný zájem.

Generali působí v Belgii více než 100 let, neboť zde zahájila operace již v roce 1901. Stávající belgická dceřiná společnost spravuje aktiva ve výši 6,3 mld. eur. V roce 2016 vykázala čistý zisk ve výši 89 mil. eur, přičemž celkové přijaté pojistné vzrostlo o 19,2 % na 800 mil. eur.  


Mohlo by vás zajímat: ESET: Nová vlna nebezpečných e-mailů zaplavila ČR


Generali nedávno prodala Talanx Group svoji kolumbijskou společnost a v součinnosti s BNP Paribas chce najít nového vlastníka pro svoji pojišťovnu v Nizozemsku. Plánuje prý opustit rovněž Portugalsko s tím, že příslušný proces má být zahájen později, ale ještě v tomto roce.

Pokud jde o německou Allianz SE, nedávno založila společný podnik a vytvořila strategické partnerství s britským pojistitelem LV (Liverpool Victoria Friendly Society), aby se tak stala třetím největším pojistitelem ve Velké Británii v segmentu neživotního pojištění. Převzala i nigerijského pojistitele  Nigeria's Ensure Insurance s cílem podpořit své podnikání v Africe.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články